Oto dzisiejsza informacja zamieszczona na „Portalu Samorządowym”:

 

Foto: Roman Zawistowski/PAP[www.portalsamorzadowy.pl]

 

Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki

 

 

MEiN wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

 

Wycofujemy się z przepisu zwiększającego liczbę członków komisji konkursowej, wybierającej dyrektora szkoły, jeśli chodzi o stronę kuratoryjną. Zostajemy przy tym, co było – powiedział w środę szef MEiN, odnosząc się do projektu nowelizacji Prawa oświatowego, która trafiła już do Sejmu.

 

Chodzi o rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, który trafił do Sejmu. We wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że pierwsze czytanie projektu zaplanowane jest na 14 grudnia.

 

Jesteśmy po długiej rozmowie z panem ministrem (Pawłem) Szefernakerem, który jest w kontakcie ze stroną samorządową i po rozmowie z panią przewodniczącą Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. (…) Chcę państwa poinformować, że wycofujemy się z przepisu zwiększającego liczbę członków komisji, jeśli chodzi o stronę kuratoryjną. Zostajemy przy tym, co było, czyli trzy osoby, tak, żeby to nie budziło żadnych wątpliwości po stronie państwa samorządowców powiedział w środę szef MEiN Przemysław Czarnek w czasie spotkania z przedstawicielami korporacji samorządowych w sprawie zaproponowanych przez resort zmian m.in. w systemie wynagradzania nauczycieli i w wymiarze czasu ich pracy.

 

Powtarzam, nie ten przepis jest dla nas najważniejszy, najważniejszy jest przepis, który będzie pozwalał kuratorom na reakcję na wniosek rodziców w sytuacji, kiedy tu czy gdzie indziej do szkół będą chciały wejść organizacje pozarządowe z treściami, które są niestosowne, niewłaściwe, demoralizujące – to jest dla nas najważniejsze, a nie przepis zwiększający liczbę członków komisji konkursowej w postępowaniu na stanowiska dyrektora szkoły liczbę członków po stronie kuratora. Więc wycofujemy się z tego przepisu – podkreślił Czarnek. […]

 

 

 

Cały tekstMEiN wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 Zostaw odpowiedź