Na fali zainteresowania problemem bezpieczeństwa uczniów w polskich szkołach, wywołanego powołaniem przez premier Kopacz Urszuli Augustyn na pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach, „Rzeczpospolita” w minioną środę tytułem kolejnej publikacji redaktora Artura Grabka stwierdza: „Premier obiecuje bezpieczną szkołę i milczy”.

 

Rzecz dotyczy wypowiedzi pani premier podczas październikowego expose, w którym, m. in. stwierdziła, że bezpieczeń- stwo fizyczne dzieci będzie jednym z priorytetów działania jej gabinetu. Powiedziała wtedy: „Chciałabym, aby samorządy – we współpracy z rodzicami – mogły decydować o zakresie monitoringu w szkołach – zaznaczyła. Rząd dofinansuje ten projekt w wysokości 50 procent kosztów zakupu instalacji monitoringu. Pozostałe 50 procent zapewnią samorządy. Program ma zacząć działać od 2016 r.*/

 

W swym środowym artykule redaktor Grabek powołuje się na interpelację posła Roberta Biedronia z 24 października 2014r. (był jeszcze wtedy posłem), w której zwrócił się on do Prezesa Rady Ministrów z szeregiem pytań w sprawie realizacji projektu monitoringu w szkołach. Oto końcowy fragment tego artykułu:

 

Do dziś nie poznaliśmy odpowiedzi na te pytania, choć jest już 40 dni po terminie, w którym szefowa rządu powinna na nie odpowiedzieć. Zwróciliśmy się do Kancelarii Premiera z pytaniami z czego wyniki ta zwłoka, także na te pytania nie otrzy- maliśmy odpowiedzi. Z naszych informacji wynika, że za przygotowanie programu jest odpowiedzialne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

 

Cały artykuł „Premier obiecuje bezpieczną szkołę i milczy”   –  TUTAJ

 

Źródło: www.rp.pl

 

*/ www.premier.gov.pl

 

Interpelacja posła Roberta Biedronia do Prezesa Rady Ministrów(nr 29334) z dnia 24 października 2014 r.

 

Źródło: Załączniki do Sprawozdania Stenograficznego z 79. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 5, 6 i 7 listopada 2014 r. s. 149Zostaw odpowiedź