Dzisiaj (28 grudnia 2021 r.) na stronie Polskiego Radia 24 można przeczytać i wysłuchać co minister sądzi o decyzji prezydenta Dudy, a także jakie ma plany w sprawie nowelizacji Karty Nauczyciela, i nie tylko:

 

„Mamy prawo porządkowania rynku medialnego”.

Przemysław Czarnek komentuje weto prezydenta

 

[…] Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreślił, że szanuje decyzję prezydenta, ale nie zgadza się z jego argumentacją.

 

Żałuję, że doszło do weta pana prezydenta. Oczywiście szanuję jego decyzję i przyjmuję jego argumentację, ale z tą argumentacją się nie zgadzam. Mamy prawo porządkowania rynku medialnego i nie miałoby to żadnego znaczenia dla naszych strategicznych, gospodarczych – i obronnych przede wszystkim – sojuszów, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymipowiedział Czarnek w Polskim Radiu 24.

 

Szef MEiN wskazał, że Polska ma takie samo prawo do uregulowania rynku medialnego „jak wiele krajów europejskich i w tym samym kierunku możemy podążać„. Dlatego też – jak mówił – „podpis pana prezydenta pod ustawą byłby dla Polski i dla polskiego rynku medialnego zdecydowanie lepszy niż weto do tej ustawy”. […]

 

 

Ponadto na tej samej stronie można wysłuchać rozmowy z ministrem, jaką w tym samym radiu przeprowadziła z nim red. Dorota Kania. Jest tam mowa o zmianach w Karcie Nauczyciela, o konsultacjach w tej sprawie, że najpóźniej w kwietniu 2022 roku ustawa musi wejść w życie, aby można było według nowych zasad opracowywać arkusze organizacyjne na przyszły rok szkolny, a także deklaracja o kontynuowaniu od 10 stycznia nauki stacjonarnej w polskich szkołach – plik Yoy Tube (od 1’50” do 17’00” nagrania) – TUTAJ

 

 

Źródło: www.polskieradio24.pl

 Zostaw odpowiedź