W minioną środę w Miejskim Przedszkolu Nr 173 na łódzkiej Retkini miało miejsce niecodzienne wydarzenie, jakim było przygotowane – pod kierunkiem opiekunek – przedstawienie przedszkolaków, podczas którego dzieci zaapelowały do obecnych na widowni radnych łódzkiej Rady Miejskiej o dotację na remont, zagrażających ze względu na stan techniczny ich bezpieczeństwu, tarasu i chodników w przedszkolnym ogrodzie. Jeszcze tego samego dnia relacjonowała to TV TOYA w swym programie informacyjnym, tytułując ten reportaż „Komisja Edukacji u przedszkolaków”.

 

Ale już dzisiaj „Dziennik Łódzki” i portal „Łódź nasze miasto” zamieściły, bogato ilustrowane, informacje, z których wynika, jakoby miała to być – jak określiło radni PO Tomasz Kacprzak – „wykorzystywanie dzieci do manifestacji politycznych”. Oto fragment relacji z ostatnio przywołanego źródła:

Radni obecni na przedstawieniu – Joanna Kopcińska, przewodnicząca RM oraz Łukasz Magin, szef klubu Łódź 2020 – zapowiedzieli, że remont tarasu przedszkola zostanie poruszony na sesji podczas głosowania nad budżetem Łodzi                  na 2014 r. Dyrektor Banasik zaznacza, że zaprosił wszystkich radnych z komisji edukacji rady miejskiej.

 

Tomasz Kacprzak, radny PO i członek komisji edukacji, zastanawia się, czy przedstawienie mieli zobaczyć radni tylko jednej opcji. Zaproszenie z przedszkola trafiło do biura rady miejskiej dopiero na dzień przed przedstawieniem.

 

Cała publikacja pt Radni i remont tarasu w PM nr 173 w Łodzi. Radny Kacprzak wietrzy spisek  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.lodz.naszemiasto.plKomentarze niedostępne