Foto: Grzegorz Niewiadomski /newspix.pl[ www.fakt.pl]

 

Małgorzata Moskwa-Wodnicka wiceprezydent Łodzi

 

 

Na stronie „Dziennika Łódzkiego” zamieszczono wczoraj informację, zatytułowaną „Koronawirus w Łodzi. Lekcje online w Łodzi. 3 tysiące uczniów nie ma dostępu do zdalnej metody nauczania. UMŁ „diagnozuje” problem”. Oto obszerny fragment tego tekstu:

 

[…] Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, która nadzoruje wydział edukacji Urzędu Miasta Łodzi, ocenia, że rozporządzenie doskonałe nie jest, natomiast jest obecnie wszystkim, czym dysponuje system edukacji w dobie epidemii.

 

-Dobra informacja jest taka, że 95 procent uczniów szkół prowadzonych przez miasto Łódź, ma możliwość zdalnej nauki – mówi wiceprezydent Moskwa – Wodnicka. – Diagnozujemy natomiast na czym polega problem pozostałych pięciu procent: czy chodzi o brak komputera, smartfona czy internetu.

 

W 156 szkołach prowadzonych przez miasto zdalnym nauczaniem ma zostać objętych ponad 62 tys. uczniów, a zatem brak dostępu do e-nauczania ma około 3 tys. z nich. Jeśli nie będzie innego rozwiązania, uczniowie ci będą otrzymywać materiały do nauki w formie papierowej, a sposób ich dostarczania ma zostać ustalony indywidualnie.

 

Inne zasady dotyczą uczniów klas I – III oraz przedszkolaków. Nauczyciele mają obowiązek poinformować rodziców o dostępnych materiałach i sposobach odrabiania lekcji w domach w przypadku najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W przypadku przedszkolaków rodzice otrzymają na pocztę elektroniczną linki do kart pracy. […]

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 Zostaw odpowiedź