W ramach naszych prezentacji ciekawych inicjatyw, adresowanych do „podwórkowych” dzieci, „Obserwatorium Edukacji” przekazuje wartą upowszechnienia informację, jaką zamieściły lokalne łódzkie media.

 

Mariusz_Wlaz_y_640x480

Foto: www.google.pl

 

„Radio Łódź” poinformowało dziś w swej audycji i na stronie internetowej, że Mariusz Wlazły – wybitny siatkarz, członek „złotej drużyny” ostatnich Mistrzostw Świata – zagrał „w siatę” z najmłodszymi mieszkańcami ulicy Włókienniczej w Łodzi. Rzecz w tym, że siatkę w tej grze zastąpił sznurek…  Oto fragment tej informacji:

 

To zapowiedź Turnieju Siatkówki Ulicznej, który rozpocznie w przyszłym tygodniu przy Włókienniczej. Siatkarz Mariusz Wlazły mówi, że celem akcji jest uświadomienie dzieciom, jakie mają możliwości.To bardzo fajna akcja. Chcemy pokazać, że jeśli nam się nie powiedzie raz to mamy inne drogi. Mam nadzieję, że te dzieci przez spotkanie ze mną zrozumieją, ze można żyć inaczej – dodał.

 

Pomysł turnieju i spotkania zrodził się z rozmów z mieszkańcami. – Mieszkańcy zaznaczają, że całe ich życie kręci się wokół sportu. Właśnie stąd wywodzi się masa sportowców – dodaje organizator Adam Jacek.

 

Przy Włókienniczej nie ma boiska z prawdziwego zdarzenia. Turniej zostanie więc rozegrany na prowizorycznym boisku, a siatkę będzie służył przeciągnięty w poprzek ulicy sznurek.

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

O tej inicjatywie poinformowała także TV TOYA w swym programie informacyjnym – TUTAJZostaw odpowiedź