Drogie Nauczycielki i Drodzy Nauczyciele!

 

Z przeprowadzonych przez nas w czerwcu tego roku badań wynika, że odbudowa motywacji do nauki w szkole to jedno z najważniejszych wyzwań, z którymi będziemy mierzyć się w konsekwencji wielomiesięcznej edukacji zdalnej. Pierwsze dni spędzone w stacjonarnej szkole, warto wykorzystać do tego, by taką motywację wzmocnić i zbudować jej solidne podstawy na cały ten rok.

 

Podczas pierwszych lekcji kształtuje się postawa młodych ludzi względem danego przedmiotu, grupy i szkoły w ogóle. W ramach webinarium otwierającego działania Centrum Edukacji Obywatelskiej na rok 2021/2022 wspólnie zastanowimy się, w jaki sposób dobrze wykorzystać ten czas.

 

Przyjrzymy się temu, czego młodzi ludzie po powrocie do szkoły będą potrzebowali najbardziej, czyli:-poczuciu bezpieczeństwa i spokoju, rozpoznaniu ich emocji,


-relacjom z rówieśnikami i nauczycielami,


-poczuciu wpływu i bycia słuchanym,


-rozbudzaniu ciekawości i inspiracji.

 

 

Głosem praktykujących nauczycielek odpowiemy na pytanie, czy i jak na te potrzeby odpowiedzieć i tym samym wzmocnić u uczniów i uczennic motywację do działania. Podczas webinarium zaproponujemy konkretne ćwiczenia    i rozwiązania dydaktyczne do zastosowania w klasie (z naciskiem na te, które warto wykorzystać w pierwszych dniach i tygodniach września).

 

Spotkanie przeznaczone jest dla nauczycielek i nauczycieli wszystkich przedmiotów, a także dla wychowawczyń i wychowawców klas i poprowadzi je dr Jędrzej Witkowski, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

[…]

 

KIEDY?Na spotkanie zapraszamy 30 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 18:00-19:30

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM?Webinarium jest zorganizowane na platformie Zoom, dlatego, by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, konieczna jest rejestracja TUTAJ

 

Spotkanie będzie również transmitowane na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej na Facebooku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny niezależnie od platformy. Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki po wydarzeniu będą mogli wygenerować zaświadczenie potwierdzające udział. Link do zaświadczenia będzie podawany wyłącznie podczas webinarium.

 

 

UWAGA!

 

Aby usprawnić proces pobierania, prosimy o zarejestrowanie się w serwisie  www.zaswiadczenia.ceo.org.pl przed webinarium. Zaświadczenia będą dostępne tylko i wyłącznie poprzez podany link, dlatego prosimy o zapisanie go.

 

 

 

Źródło: www.ceo.org.pl

 

 Zostaw odpowiedź