Na stronie ministerstwa edukacji pojawiła się informacja, że premier Beata Szydło, na wniosek minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, powołała z dniem 4 stycznia Macieja Kopcia na stanowisko Podsekretarza Stanu w MEN. Oto czego o dotychczasowej drodze zawodowej nowego wiceministra dowiadujemy się z tego komunikatu:

 

Maciej Kopeć (ur. 1962 r. w Poznaniu) to absolwent studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek historia). Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1987 r. Od 1990 r. – nauczyciel mianowany. W latach 1996 – 2006 – wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie.

 

W 2001 r. uzyskał kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą, nauczyciel dyplomowany (2003 r.), egzaminator egzaminu maturalnego z historii (2004 r.). w latach 2006-2008 Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

 

Przygotowani przez niego uczniowie uzyskali ponad 150 tytułów finalisty i laureata ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych, wojewódzkich i miejskich konkursów historycznych, byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Szczecina

 

 

Maciej Kopeć za wybitne osiągnięcia został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżniony: dwukrotnie nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, dwukrotnie nagrodą Kuratora Oświaty, siedmiokrotnie nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina, w tym nagrodą Primus Inter Pares dla najlepszego nauczyciela w Szczecinie, nagrodą Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej i Medalem Olimpiady Historycznej oraz wieloma innymi nagrodami i wyróżnieniami różnych instytucji i organizacji.[…]

 

Źródło:www.men.gov.pl

 

Więcej o wiceministrze Macieju Kopciu można dowiedzieć się z:

 

 

Prywatnej strony internetowej Macieja Kopcia:

> Życiorys
> Działalność polityczna
> Działalność zawodowa

 

Strony XIII LO w Szczecinie
Pierwszy wśród równych. „PRIMUS INTER PARES”

 

Strony Radia Szczecin z dnia 21 września 2006
„Maciej Kopeć zachodniopomorskim kuratorem oświaty”

 

Strony „Głosu Szczecińskiego z dnia 27 listopada 2006 r.
„Kurator zagrożony”

 

Strony gazeta.PL z dnia 21 stycznia 2008 roku
„Zachodniopomorskie: kurator oświaty złożył rezygnację”Zostaw odpowiedź