Z Przedszkola Miejskiego Nr 208 w Łodzi nadesłano do „Obserwatorium Edukacji” kolejne relacje z niestandardowych zajęć: „Tydzień pomarańczowy” – podczas którego dzieci  poznawały właściwości zdrowotne wybranych warzyw i owoców oraz  zawodów „Sport na wesoło”, do  udziału w których zaproszono dzieci z zaprzyjaźnionych placówek: Przedszkoli Miejskich Nr 8, 23, 170 w Łodzi

 

„Tydzień pomarańczowy”

 

W listopadzie zorganizowano tam w każdej grupie wiekowej „Tydzień pomarańczowy”. Podczas zajęć dzieci poznawały właściwości zdrowotne wybranych, ze względu na ich kolor, warzyw i owoców :marchwi, pomarańczy, dyni.

 

Pod kierunkiem nauczycielek dzieci zbierały informacje na temat wzrostu, zawartości witamin, soli mineralnych  i innych pierwiastków oraz domowych możliwości przetworzenia tych warzyw i owoców. Opracowywano karty do dziennika „Zdrowo jemy zdrowo żyjemy”. Kolejną formą zajęć była wycieczka do sklepu ze zdrową żywnością .

 

Ponadto w każdej grupie odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców  „Jesień w ekologicznej kuchni„, na których wspólnie przygotowano potrawy, co stanowiło znakomitą zachętę do spożywania warzyw i owoców. Były to: zupa dyniowa, ciasto marchewkowe, soki, szaszłyki, surówki i sałatki.

 

W ramach zadania dla rodzin: „Smaczna, zdrowa, kolorowa – książka kucharska całkiem nowa” rodzice wraz z dziećmi, już w swoich w domach, przygotowali potrawy z marchwi, pomarańczy lub dyni, wykonali zdjęcia lub rysunki, dołączyli przepis i informacje o walorach zdrowotnych tych potraw.

 

 

Fotoreportaż z „Pomarańczowego tygodnia”

 

 1

 

 1a

 

2 

 

3

 

 4

 

6 

 

7 

 

 

Sport na wesoło

 

Nauczyciele Przedszkola Miejskiego Nr 208 w Łodzi zorganizowali w Szkole Podstawowej  Nr 36 zawody sportowe pt „Sport na wesoło”. Do udziału w zawodach zaproszono dzieci z zaprzyjaźnionych placówek: Przedszkoli Miejskich Nr 8, 23, 170 w Łodzi.  Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych :

  • wyścig – bieg do pachołka,
  • czworakowanie slalomem,
  • toczenie piłki lekarskiej,
  • bieg z kółkiem ringo lub woreczkiem na głowie,
  • bieg z piłeczka tenisową na łyżce,
  • podawanie piłki góra w siadzie skrzyżnym,
  • wyścig parami z trzymaniem piłki między brzuchami.

 

Następnie odbył się był quiz wiedzy z zakresu zdrowego żywienia oraz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego. Na koniec  zawodów odbyło się uroczyste wręczenie nagród reprezentantom drużyn.

 

Fotoreportaż z przebiegu zawodów „ Sport na wesoło”

 

1

 

 2

 

 3

 

4

 

 5

 

6

 

 

Na podstawie materiałów nadesłanych z PM Nr 208 w Łodzi

opracował Włodzisław KuzitowiczKomentarze niedostępne