Foto: Marcin Obara/PAP[www.wiadomosci.dziennik.pl]

l

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek fetuje wynik głosowania wśród członków rządu.

 

 

Z kronikarskiego obowiązku zamieszczamy informację o decyzji Sejmu w sprawie wnosku o odwołanie Przemysława Czarnka ze stanowiska Ministra Edukacji i Nauki. Czynimy to zamieszczając fragmenty artykułu „Gazety Prawnej”, zatytułowanego „Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Czarnka. Szef MEiN zostaje:

 

Sejm odrzucił w środę złożony przez KO wniosek o wyrażenie wotum nieufności ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi. Pozostaje on szefem MEiN.

 

Wniosek o odwołanie szefa MEiN poparło: 125 posłów Koalicji Obywatelskiej, 46 posłów Lewicy, 22 posłów Koalicji Polskiej, 6 posłów Polski 2050, 4 posłów koła Polskie Sprawy oraz 2 posłów niezrzeszonych (Ryszard Galla i Paweł Zalewski).

 

Przeciwko odwołaniu Czarnka głosowało: 230 posłów PiS, 3 posłów Kukiz’15 oraz 3 posłów niezrzeszonych (Zbigniew Ajchler, Łuksza Mejza i Monika Pawłowska).

 

Od głosu wstrzymało się 7 posłów Konfederacji, 4 nie wzięło udziału w głosowaniu. […]

 

Czarnek podczas debaty w Sejmie nazwał wniosek o jego odwołanie skandalicznym. „Skompromitowaliście się dzisiaj na wiele sposobów” – powiedział, zwracając się do posłów opozycji. Mówił, że przedstawiciel wnioskodawców – którym był Rafał Grupiński (KO) – przedstawił „wykład na temat kawałka jego publikacji sprzed 10 lat„, podczas gdy on jest ministrem edukacji od 19 października 2020, a nie od 2011 r.

 

Jeżeli się sporządza się wniosek o wotum nieufności nie na podstawie krytyki decyzji, bo tutaj tego w ogóle nie było, tylko kawałka wycinka publikacji, zmanipulowanego jeszcze, sprzed 10 lat, na temat wypowiedzi sprzed dwóch, trzech lat, kiedy nie byłem ministrem i nawet nie wiedziałem, że będę to to jest kompromitacja– powiedział. […]

 

Tak naprawdę z tego wniosku wynika jedna rzecz: państwo organicznie brzydzicie się wolnością. Co jest powodem tego wniosku? Powodem tego wniosku jest to, że my trafiliśmy w samo sedno problemu i to was tak strasznie boli. Krytykujecie ustawę, która ma chronić prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. To rodzice będą wyrażać zgodę na organizację pozarządową – tak, panie pośle Grupiński, to w Poznaniu jest ten problem, to w Poznaniu chcecie seksualizować te dzieci, wpuszczać organizacje, które je demoralizują, my jako państwo mamy konstytucyjny obowiązek bronić dzieci przed demoralizacją, niech pan czyta konstytucję. My w Poznaniu też wam na to nie pozwolimy, bo w Poznaniu dzieci też zasługują na to, by je chronić” – oświadczył Czarnek, zwracając się do wnioskodawców. […]

 

 

Morawiecki: Bronimy prawa naszych dzieci do normalnej szkoły

 

Dzisiaj będziemy bronić nie tylko pana ministra przed odwołaniem. Będziemy bronić w tej debacie czegoś jeszcze ważniejszego. Będziemy bronić prawa naszych dzieci do normalnej szkoły, będziemy bronić prawa naszej młodzieży do nauki bez lewackiej indoktrynacj – powiedział szef rządu w debacie nad wnioskiem KO o wyrażenie szefowi MEiN wotum nieufności.

Morawiecki, zwracając się do polityków opozycji, stwierdził, że chcą oni szkoły „pełnej różnego rodzaju indoktrynacji”. „Dlatego zasady, które wdrażamy pozostawiają w rękach rodziców i pod nadzorem kuratora kto może wejść do tej szkoły” – mówił.

 

Zdaniem premiera, szkoła musi być miejscem nie tylko pozyskiwania wiedzy i zdobywania umiejętności, ale także „uszlachetniania dusz„. „Chcemy takiej polskiej szkoły, która uczy współczesnych, potrzebnych umiejętności i wychowuje do patriotyzmu” – podkreślił Morawiecki. […]

 

 

 

Cały artykuł „Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Czarnka. Szef MEiN zostaje”TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.serwisy.gazetaprawna.pl

 

 

 

UWAGA !

 

Wszystkim, którzy chcieli by poznać styl wczorajszej debaty sejmowej nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Czarnka, proponujemy lekturę wybranych fragmentów stenogramu z wczorajszego posiedzenia Sejmu  – plik PDF  –  TUTAJ

 

Fragmenty filmowej relacji z tej debaty – strona TVN24  –  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź