Foto: Michał Ryniak’Agencja Gazeta [www.gazetaprawna.pl]

 

Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej

 

 

Dziś w południe portal Onet zamieścił informację: „Opozycja chce odwołania Przemysława Czarnka. Minister odpowiada”. Oto jej fragmenty:

 

Posłanki KO zapowiedziały w poniedziałek złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra edukacji Przemysława Czarnka, któremu zarzucają szkodzenie polskiej szkole. Minister atakuje wolność szkół, próbuje zdeptać wolność nauki, prześladuje uczniówmówiła wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Nowacka poinformowała, że wniosek jest obecnie przygotowywany i do Sejmu trafi „na dniach”. Wcześniej z propozycją takiej inicjatywy wystąpił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.[…]

 

Była minister edukacji Krystyna Szumilas oceniła, że Przemysław Czarnek szkodzi polskiej szkole. – Chcemy, aby szkoła była wolna od polityki, aby była autonomiczna, aby w szkole rodzice, nauczyciele i samorządy mogły decydować o najlepszej edukacji dla naszych dzieci. Minister Czarnek nie spełnia standardów związanych z niezależnością; standardów, które by pozwoliły na wychowanie młodego pokolenia otwartego na świat, pokolenia wartości, pokolenia, które nie boi się prawdy, które szanuje drugiego człowieka – mówiła posłanka KO. […]

 

Jak zwykle nie ma z ich strony żadnych argumentów merytorycznych mówi w rozmowie z Onetem minister edukacji i nauki. […] – To będzie znakomita okazja, by z mównicy sejmowej obnażyć całą obłudę Platformy Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego. Cieszę się ogromnie – komentuje wniosek KO.

 

 

 

 

 

Zobacz także na stronie dziennik.pl:Trzaskowski zapowiada wniosek o odwołanie ministra Czarnka” TUTAJZostaw odpowiedź