Na stronie ZNP zamieszczono dziś informację o stanowisku tego związku zawodowego w sprawie form nauczania po 1 września, zatytułowaą „Co z nauką od września? Ponawiamy nasz apel do MEN o systemowe rozwiązania”. Oto jej fragment:

 

Foto: Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta [www.wiadomosci.onet.pl]

 

Waldemar Kraska – senator w VI, VII, VII i X kadencji z ramienia PiS, aktualnie wiceminister w randze sekretarza stanu w Ministerstwie drowia – lekarz chirurg z II st. specjalizacji.

 

 

27 lipca wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział: – Myślę, że decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach będzie podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni.

 

Natomiast w ubiegłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował na Twitterze: “Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół”.

 

Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora” – napisał szef MEN.

 

Przypominamy, że już w czerwcu zaapelowaliśmy do MEN o wprowadzenie rozwiązań umożliwiających zdalne nauczanie od września w razie drugiej fali epidemii.

 

 

Propozycje ZNP – TUTAJ

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl

 

X           X           X

 

 

Są także „przecieki” z urzędu Głównego Inspektora Sanitarnego:

 

 

[…] Na razie Główny Inspektor Sanitarny wydał wstępne założenia dotyczące ewentualnej nauki w szkole. W ramach wytycznych mowa jest o częstym myciu rąk, wietrzeniu sal po każdych zajęciach oraz większej liczbie lekcji na świeżym powietrzu. 

 

Nie będzie natomiast masowego mierzenia temperatury przed wejściem, maseczek i rękawiczek dla wszystkich uczniów w czasie lekcji czy pojedynczych ławek. Maseczki ochronne będą potrzebne w momencie, gdy będzie gromadziła się większa liczba uczniów, np. podczas apeli. […]

 

Szkoły mają też wdrożyć procedury szybkiego powiadamiania rodziców o ewentualnej infekcji dziecka. Taki uczeń powinien zostać odizolowany i rodzic powinien go odebrać ze szkoły. Powinna być gorąca linia z każdym rodzicem – zaznacza rzecznik GIS Jan Bondar.

 

Gdyby infekcja okazała się zakażeniem koronawirusem do akcji ma wkroczyć powiatowy inspektor sanitarny. To on razem z dyrektorem placówki podejmie decyzję o ewentualnym zamknięciu szkoły i przejściu na system nauczania zdalnego. […]

 

 

Cały materiał pt. „Na jakich zasadach lekcje od września? Znamy wytyczne GIS”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.rmf24.pl

 

 

X              X             X

 

 

Także portal PRAWO.PL podjął ten temat w artykule Agnieszki Matlacz, zatytułowanym „W rządzie dwugłos w sprawie powrotu dzieci do szkół”TUTAJJedna odpowiedź to “Będą – nie będą… lekcje w szkołach od 1 września. Info z różnych źródeł.”

  1. Grzegorz napisał:    Przecież w/g premiera i prezydenta pandemia w Polsce się zakończyła. Do szkoły dzieciaki. To nic, że coraz więcej zakażeń, że w innych państwach Europy zaostrza się rygory pandemiczne! Nasi geniusze wiedzą lepiej. Tylko, kto za te błędy odpowie?

Zostaw odpowiedź