1-sierawski

 

Dzisiaj w  Warszawie, na zapowiadanej wcześniej trasie i przy dochowaniu zgłoszonego wcześniej harmonogramu, odbyła się demonstracja przeciw zapowiedzianej reformie edukacji, w tym likwidacji gimnazjów. Pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole” protestowali nauczyciele, rodzice i samorządowcy. Podczas wiecu na Placu Piłsudskiego występowali także politycy partii opozycyjnych, także tych nieobecnych w Sejmie. (SLD i „Razem”)

 

2-sierawski

 

Głównym organizatorem protestu był Związek Nauczycielstwa Polskiego, którego prezes – Sławomir Broniarz – powiedział na rozpoczęcie manifestacji na wypełnionym po brzegi Placu Piłsudskiego:

 

Apelujemy do pani premier Beaty Szydło: nie burzcie tego, co mamy – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas manifestacji. Zgromadzeni na placu Piłsudskiego po przemówieniach przeszli pod budynek Sejmu.

 

 

Źródło: www.warszawa.onet.pl

 

3

 

Redakcja „Rzeczpospolitej” zamieściła obszerna relację, autorstwa  Agnieszki Kazimierczuk , Janiny Blikowskiej  i Magdaleny Zapart, zatytułowaną „Protest nauczycieli przeciwko reformie edukacji”. Oto tej fragment:

 

 

pluciennik

 

Organizator manifestacji – ZNP – zapowiadał, że wezmą w niej udział rodzice, nauczyciele, samorządowcy, organizacje pozarządowe i eksperci. Spodziewanych jest ok. 50 tys. osób.

 

Zgromadzeni mieli ze sobą flagi, trąbki i transparenty, na których można byłó przeczytać m.in.: „Stop reformie edukacji”, „Jesteśmy za ewolucją, nie za egzekucją”, „Nie niszczcie naszego gimnazjum”, „Gimnazja są super”[…]

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Więcej – w relacji z Ogólnopolskiej Manifestacji Pracowników Oświaty – w „Głosie Nauczycielskim”  (Za pośrednictwem strony ZNP dodano 21 listopada wieczorem)

 

 

P.s.

Przepraszam Sz. Czytelników za tak skąpą informację o proteście. Stało się tak nie tylko dlatego, że zły stan mojego zdrowia nie pozwolił mi na obecność na proteście, ale nawet ten materiał byłem w stanie zredagować  jedynie idąc „po najmniejszej linii oporu” – przywołując główne media  oraz ilustrując to wydarzenie zdjęciami, zaczerpniętymi z fecebook’owych profili zaprzyjaźnionych osób, które w proteście uczestniczyły: foto 1 i 2  – autor Artur Sierawski,  foto 3 i 4  – autor  Jarosław Płuciennik, którzy – mam nadzieję – nie będą mi mieli tego za złe!Zostaw odpowiedź