Dzisiaj na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu „Nauczyciel Roku” – organizowanego od 2002r. przez Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku jury konkursu, na czele którego stoi prof. Stefan Kwiatkowski – wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN*), tytuł ten przyznało Barbarze Halskiej – nauczycielowi dyplomowanemu przedmiotów zawodowych (informatycznych) w Technikum Nr 4, wchodzącym w skład Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Oto fragment informacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na internetowej stronie MEN:

 

Barbara Halska 2

               Foto: www.men.gov.pl

 

Mówi się, że edukacja powinna odpowiadać na wyzwania rzeczywistości. Myślę jednak, że tak naprawdę powinna przyszłość kreować. Żeby tak się stało, potrzebni są ludzie, potrzebni są nauczyciele, którzy pozwalają swoim uczniom kreować przyszłość. To właśnie ci pasjonaci – powiedziała do trzynaściorga finalistów Podsekretarz Stanu w MEN. (Joanna Berdzik – OE) […]

 

W tym roku do tytułu „Nauczyciel Roku” nominowani byli: Katarzyna Cichowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tucznie, Iwona Gralec z Gimnazjum Publicznego im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu, Barbara Halska z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, Krystyna Janik-Chrapusta z Zespołu Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej, Anna Ligman z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie, Agnieszka Ławińska z Przedszkola Miejskiego nr 51 w Sosnowcu, Tomasz Metler z Zespołu Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, Iwona Olszówka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie, Barbara Pilas ze Szkoły Podstawowej nr 205 im. św. Jadwigi Królowej Polski w Łodzi, Andrzej Polok z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące, Anna Przybyłowicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie, Przemysław Staroń z II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Spocie i Anna Wicińska z III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku.

 

Nauczyciele Roku 2014

 Foto: www.men.gov.pl

 

Laureatka – Barbara Halska […] jest propagatorką nowych technologii w edukacji, autorką podręcznika do nauki zawodu technik informatyk w kwalifikacji: projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami. Jest też ekspertem ds. matematyki i informatyki w projekcie e-podręcznik. Jej uczniowie zdobywają międzynarodowe nagrody np. w Brukseli, Paryżu, Seulu.

 

Jury konkursu,[…] przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Anna Wicińska – nauczycielka matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Białymstoku oraz Andrzej Polok – nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie-Łące (woj. śląskie).

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

*) W materiale MEN podano, błędnie, że prof. Stefan Kwiatkowski jest rzekomo przewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Profesor pełnił tą funkcję w latach 2009 – 2011. W tej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

 

Przeczytaj także:

Informację Polskiej Agencji Prasowej – Barbara Halska otrzymała tytuł „Nauczyciela Roku

Artykuł w „Głosie Nauczycielskim” – Barbara Halska Nauczycielem Roku 2014!Zostaw odpowiedź