Jako pierwsze – „Dziennik Gazeta Prawna” i Portal POLSAT NEWS.PL – zamieściły dziś informację o kolejnej formie protestu rodziców przeciw reformie edukacji, jaką przeprowadzono dziś pod gmachem MEN. Oto fragment publikacji ze strony polsatnews.pl:

Foto:www.facebook.com/Rodzice-przeciwko-reformie-edukacji

 

Kukła Marzanny, którą dzisiaj przyniesiono pod  MEN  

 

„My nie topimy Marzanny, niech pani nie topi polskiej szkoły”

Szanowna pani minister, na pani ręce przekazujemy Marzannę, którą zrobiliśmy wspólnie z naszymi dziećmi. Nie będziemy jej topić i apelujemy do pani: My nie topimy Marzanny, niech pani nie topi polskiej szkoły. Niech fatalna w skutkach, nieprzygotowana reforma odejdzie w przeszłość razem z zimą. Wraz z nadejściem wiosny rozpocznijmy rzetelną debatę na temat polskiej edukacji ze wszystkimi zaangażowanymi środowiskami: ekspertami, nauczycielami, rodzicami i uczniami” – napisano w złożonym liście.

 

Będziemy się pani minister ciągle przypominać. Przypominamy się dzisiaj, przypomnimy się 25 marca na manifestacjipowiedziała Łoboda.

 

Pismo do minister edukacji  z treścią apelu w biurze podawczym ministerstwa złożyły: Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji” i Iga Kazimierczyk z ruchu „Obywatele dla edukacji”. Towarzyszył im Sławomir Broniarz – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Oto jego wypowiedź:

 

Pani minister, kiedy w czerwcu ogłaszała swoje rewelacje mówiła, że to jest reforma, której nie zauważą rodzice, nie zauważą dzieci, że jest robione w ich interesie. Dziś okazuje się, że protestują nie tylko nauczyciele, ale – co jest dla nas szczególnie ważne protestują przede wszystkim rodzice – powiedział Broniarz.

 

 

Cały artykuł „Niech pani nie topi polskiej szkoły”. Apel rodziców do minister edukacji”  –  TUTAJ

 

Źródło: www.polsatnews.plZostaw odpowiedź