Oto informacje o apelu o podpisanie Petycji w sprawie ratyfikowania przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka, na które natrafiliśmy podczas codziennego riserczu zasobów Internetu:

 


20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ustanowiony dla upamiętnienia przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji wspólnie z grupą organizacji pozarządowych przygotowaliśmy petycję dotyczącą ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego, który umożliwia komunikowanie Komitetowi Praw Dziecka przypadków naruszeń praw dzieci *.

 

Z tej okazji grupa organizacji pozarządowych przygotowała petycję dotyczącą ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanawia on mechanizm skargowy pozwalający na komunikowanie Komitetowi Praw Dziecka przypadków naruszeń praw dzieci.

 

Inicjatywę organizacji społecznych poparli m.in. Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka, prof. dr hab. Barbara Smolińska-Theiss oraz adw. Sylwia Gregorczyk–Abram.

 

 

Więcej – TUTAJ

 

 

Zwracamy się z apelem – do Czytelniczek i Czytelników OE, a za Waszym pośrednictwem do tych, którym ten apel przekażecie – podpiszcie tą Petycję do Senatu RP, mającą na celu zwiększenie ochrony praw dziecka w Polsce!

 

 

Petycję można podpisać   –  TUTAJ

 

 

 

*ANEKSY

 

>Protokół Fakultatywny do Konwencji o Prawach Dziecka dotyczący procedury zawiadomień – tekst w oficjalnych językach ONZ (angielskim, arabskim, chińskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim)* – TUTAJ.

 

 

>Publikacja Anny Szarek-Zwijacz, zatytułowana „Protokół Fakultatywny do Konwencji o Prawach Dziecka dotyczący procedury zawiadomień – rzeczywiste wzmocnienie ochrony praw dzieci?”, w której omówione są wszystkie artykuły tego dokumentu  –  TUTAJ

 

 

>Pismo Rzecznika Praw Obywatelskich z dn. 31 października 2016 roku do Ministra Spraw Zagranicznych o przedstawienie stanowiska w sprawie ratyfikacji Protokołu fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka – jako załącznik do informacji: „Polska powinna ratyfikować III Protokół fakultatywny do Konwencji o Prawach Dziecka. Rzecznik apeluje do Ministra Spraw Zagranicznych”  –  TUTAJ

 

 

*Nie udało się nam odnaleźć treści tego dokumentu w polskie wersji językowej.Zostaw odpowiedź