Foto: www.ukssmslodz.pl

 

 

Przed kilkoma dniami łódzkie media poinformowały, że w Łodzi nie będzie rekrutacji do klas sportowych w szkołach podstawowych i w liceach ogólnokształcących. Oto reakcja na tę decyzję:

 

 

Monika J. skierowała poniższą petycję:

 

 

Prezydent Miasta Łodzi

Hanna Zdanowska

 

Zwracamy się do Pani Prezydent z prośbą o wznowienie naboru do 1 klas sportowych w naszym mieście. Nagłą decyzją, nie konsultowaną z dyrektorami szkół oraz zwykłymi mieszkańcami naszego miasta, zdecydowano o niekontynuowaniu naboru do klas sportowych, a tym samym o ich wygaszaniu. Według nas jest to bardzo krzywdząca decyzja dla całej młodzieży szkolnej.

 

Prosimy o uruchomienie wszelkich możliwych działań, zmierzających do reaktywowania naboru do pierwszych klas, przy dobrych chęciach w tym zakresie jest szansa powstania. Gwarantujemy, że chętnych dzieci nie zabraknie.

Klasy sportowe w szkołach podstawowych posiadają wieloletnie tradycje, jaki los czeka uczniowskie kluby sportowe?! Na koniec najważniejsze pytanie: czy nas jako społeczeństwo stać na zamykanie klas sportowych? Dzięki ruchowi dzieci mają szansę na wszechstronny rozwój, zdrowe współzawodnictwo, zdobywają pewność siebie a także odrywają się od gier komputerowych i internetu. W jaki sposób promujemy zdrowy tryb życia? Czy cięcie kosztów ma odbywać się kosztem dzieci?

 

Prosimy w imieniu dzieci, być może przyszłych sportowców chcących reprezentować Miasto może i nasze  Państwo na najważniejszych sportowych imprezach, aby jedyną i słuszną była decyzja o wznowieniu naboru do 1 klas sportowych.

 

 

Opublikowano na stronie AVAAZ.org PETYCJE OBYWATELSKIE  14 kwietnia 2020 roku

 

Na stronie tej można złożyć swój podpis pod tą petycją  –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.secure.avaaz.org

 Zostaw odpowiedź