Foto: www.goldenline.pl/andrzej-grzegrzolka/

 

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 

 

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka powiedział, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński z dużym szacunkiem i uwagą podchodzi do inicjatywy referendalnej ws. reformy edukacji.

 

Marszałek Sejmu z dużym szacunkiem i uwagą podchodzi do inicjatywy referendalnej ws. reformy edukacji. Zebrane podpisy w tej sprawie bezsprzecznie świadczą o tym, że kwestia zmian w szkolnictwie ma duży wydźwięk społeczny i znaczenie dla wielu Polakówpowiedział Grzegrzółka. Dodał, że – wniosek zostanie poddany analizie i ocenie przy zastosowaniu standardowych procedur, szczegółowo opisanych w odpowiednim zarządzeniu. – Marszałek tę kwestię traktuje z właściwą atencją, gdyż niewątpliwie tego typu inicjatyw nie należy deprecjonować – zapewnił dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

 

Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej poinformowali, że zebrano ponad 910,5 tys. podpisów pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego dotyczącego reformy edukacji. Polacy mieliby odpowiedzieć na pytanie: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”.[…]

 

Cały komunikat „Grzegrzółka o inicjatywie referendalnej dotyczącej reformy edukacji”TUTAJ

 

Źródło: www.sejm24.plZostaw odpowiedź