Foto:www.ahe.lodz.pl

 

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej, ogłosiły Konkurs im. Wojciecha Słodkowskiego na najlepszą realizację dziennikarską. Jest on adresowany do uczniów, nie tylko łódzkich, szkół ponadgimnazjalnych, którzy marzą o pracy dziennikarza, tworzą materiały filmowe, video czy szkolne gazetki.

 

Celem konkursu jest stymulowanie pasji dziennikarskich, wspieranie uczniów uzdolnionych dziennikarsko, propagowanie sztuki dziennikarskiej, stworzenie młodzieży możliwości szerszej prezentacji swojej twórczości, rozbudzanie kreatywności.

 

 

Przedmiotem konkursu jest stworzenie autorskiego projektu dziennikarskiego. Temat projektu jest dowolny. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:

>materiał telewizyjny, filmowy lub video, projekt multimedialny

>materiał prasowy

>najlepsza gazeta szkolna lub cykliczny program telewizyjny

 

 

Termin zgłaszania się do konkursu: 10 marca 2017 r.

Termin zgłaszania prac: 31 marca 2017 r.

 

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w czerwcu 2017 r. w Patio Akademii-Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

 

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać szkoły lub indywidualnie uczniowie.

 

W szkołach, które zgłoszą zainteresowanie udziałem w konkursie, wykładowcy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (profesjonalni dziennikarze, specjaliści od komunikacji i kreowania wizerunku) przeprowadzą warsztaty dziennikarskie. Chętni uczniowie mogą skorzystać z warsztatów organizowanych w studiu telewizyjnym Arterion, gdzie będą mieli możliwość nagrania profesjonalnego newsa i spotkają się z absolwentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy w mediach.

 

Foto:www.uml.lodz.pl

 

Nagrody:

> rzeczowe – tablety

>publikacje, prezentacje zwycięskich materiałów w łódzkich mediach

>staże dziennikarskie w wybranych redakcjach prasowych i radiowych

>darmowy semestr studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

 

 

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: konkurs@ahe.lodz.pl

 

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika dla celów organizacyjnych i promocyjnych konkursu. Ponadto Organizator zastrzega sobie prawo publikacji listy nagrodzonych i wyróżnionych osób oraz zdjęć z przebiegu imprezy w mediach.

 

Regulamin Konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.ahe.lodz.pl/konkurs

 

 

Informację o Konkursie zamieszczono także na stronie Urzędu Miasta Łodzi

 

 

Zobacz także informację w <Wydarzeniach>  TV TOYA   –   TUTAJZostaw odpowiedź