W związku z zakończeniem staży, w ramach umów z objętego patronatem MPK-Łódź Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, pierwszych 5 z 12 absolwentów otrzymało umowy o pracę na czas określony – 6 miesięcy. Kolejni podpiszą umowy w lutym i marcu, wraz z zakończeniem przez nich staży.

 

MPK

 

Zatrudnienie stażystów na umowy o pracę i przyjęcie ich do MPK-Łódź odbyło się we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP) oraz Powiatowym Urzędem Pracy. W pierwszym etapie absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi uczestniczyli w kursie kwalifikacyjnym, przygotowującym do zawodu mechanika taboru tramwajowego. Bezpośrednio po nim absolwenci skorzystali z bonu stażowego i rozpoczęli płatne staże w dwóch zajezdniach tramwajowych MPK, sfinansowane przez PUP. W ramach staży, przez 6 miesięcy przygotowywali się do pracy na stanowisku elektromontera. Po tym okresie zyskali kwalifikacje do pracy na stanowiskach związanych z naprawą taboru tramwajowego.

 


Równolegle realizowany jest projekt unijny „Mechanik Taboru Tramwajowego ET1″, który zakłada udział 80 uczniów techników i szkół zawodowych z Łodzi (ZSP nr 9, ZSP nr 22, ZS Samochodowych, ZS Techniczno-Informatycznych), z którymi MPK Łódź współpracuje w ramach patronatu. Projekt rozpoczął się na przełomie października i listopada 2014 roku, od stycznia br. z grupy 80 uczniów 60 zakwalifikowano na zajęcia praktyczne, natomiast 20 najlepszych zakwalifikowano na płatne staże finansowane ze środków UE. Staże i praktyki rozpoczęły się w styczniu i potrwają do końca czerwca 2015 roku.

 

Z prognoz prowadzonych przez MPK Łódź wynika, że w grupie średniej kadry technicznej nastąpi wymiana pokoleniowa. W 2017 roku ponad 200 obecnych pracowników osiągnie wiek emerytalny lub przedemerytalny. Trzeba przygotować młodych adeptów i kształcić ich specjalistycznie w ramach współpracy szkół zawodowych z MPK.

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Zobacz także relację w TV TOYA   –  „Stażyści w MPK”



Zostaw odpowiedź