Z dużym poślizgiem czasowym, bo dopiero dzisiaj, zamieszczono na stronie Łódzkiego Kuratora Oświaty informację o tym że w miniony piątek, kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył w książki i dyplomy laureatom oraz finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uroczystość odbyła się w w Auli Fioletowej Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Oto obszerne fragmenty tego komunikatu:

 

 

 

Kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył w piątek książki i dyplomy laureatom oraz finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Podziękował także nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy na co dzień motywują młodzież do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

 

Do tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych zgłosiło się blisko 10 tys. uczniów szkół podstawowych i prawie 20 tys. gimnazjalistów. W kategorii szkół podstawowych największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z matematyki, języka polskiego oraz organizowany po raz pierwszy konkurs z historii i społeczeństwa. Najwięcej gimnazjalistów wzięło z kolei udział w konkursach z języka angielskiego, matematyki i języka polskiego. […] Uczniowie otrzymali pięknie wydane powieści, m.in. „Quo vadis” i „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, a także encyklopedie, atlasy i albumy. Nauczyciele – listy gratulacyjne.

 

Gimnazjaliści, którzy uzyskali tytuł finalisty, otrzymują ponadto dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego obejmującej przedmiot, w którym uzyskali tytuł, a do wybranego liceum lub technikum zostaną przyjęci niezależnie od kryteriów rekrutacji.[…]

 

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe zorganizował Łódzki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Tytuł laureata tegorocznej edycji uzyskało 253, a finalisty – 274 uczniów.

 

 

Cała informacja „Nagrody dla najzdolniejszych uczniów”TUTAJ

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Korzystając z okazji uzupełniamy tę informację wiadomością i zdjęciem, jakie pojawiły się na stronie GM nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi:

 

 

 

W piątek 7 kwietnia w auli fioletowej Uniwersytetu Łódzkiego Pan Kurator wręczył naszym uczniom dyplomy laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Jest ich 13. Mamy również laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej. Wyróżniono również finalistów. Ten wynik daje naszej szkole II miejsce w wojewódz- twie łódzkim i I miejsce wśród gimnazjów prowadzonych przez Miasto Łódź. Utrzymujemy to miejsce od kilku lat. To efekt pracy wszystkich nauczycieli i uczniów oraz ich rodziców. [Źródło:www.wikom.pl/]

 

Redakcja „Obserwatorium Edukacji” serdecznie gratuluje wszystkim twórcom tego sukcesu! [WK]Zostaw odpowiedź