Na fanpage grupy „Myśląc Korczakiem” znaleźliśmy ogłoszenie o konkursie adresowanym do młodzieży szkolnej w wieku 14-17 lat. Oto jego treść – w naszej adiustacji:
Ogłaszamy konkurs dla młodzieży szkolnej, 14 -17 lat, zlokalizowanej w polskich szkołach.
Konkurs Katedry UNESCO im. Janusza Korczaka na najlepszy esej biograficzny – “Jak to jest być mną?”
Konkurs jest okazją dla młodych ludzi na zaprezentowanie zdolności, kreatywności, warsztatu pisarskiego, ale też na odkrycie siebie, refleksję nad swoim miejscem w świecie rówieśników i dorosłych.
Tematyka prac:
1.„Jak to jest być nastolatkiem w ….? (w miejsce kropek można wpisać w mojej rodzinnej miejscowości lub w mieście, na wsi) Interesuje nas jak to jest w szkole, w sieci, w domu, w okolicy, w komunikacji, w sklepie, u lekarza, na spacerze, w relacjach towarzyskich itp.
2.„Jak mi było w….(w miejsce kropek można wpisać w mojej rodzinnej miejscowości lub w mieście, na wsi) podczas pandemii i lekcji online?” Interesuje nas jak to było w sieci, w szkole, w domu, w okolicy itp. czy szkoła online była w jakiś sposób atrakcyjna, czy też nie.
Miejsce i termin składania prac konkursowych:
Prace przesyłać należy do końca grudnia 2020, na adres poczty e-mail:
unescochair@aps.edu.pl
z dopiskiem w tytule „KONKURS 2020”
Kryteria:
By wziąć udział w konkursie praca musi być na temat 1 lub 2
Ocenie podlegać będą :
1.Prezentacja sytuacji
2.Interesujący styl
3.Walory językowe i jakość.
Nie przewiduje się ograniczeń redakcyjnych dot. długości tekstu, ani jego formatowania. Prosimy jednak by prace przesłać w formacie WORD lub Rich Text albo wklejone w treści maila.
Prosimy nie zapomnieć o załączeniu danych kontaktowych: imienia i nazwiska, wieku, nazwy szkoły i miejscowości.
Najlepsza praca w języku polskim lub w języku angielskim zostanie nagrodzona atrakcyjną nagrodą rzeczową, miejsce drugie i trzecie dyplomem laureata.
Prace oceniać będzie niezależne jury, a po zanonimizowaniu zostaną one wykorzystane w badaniach naukowych poświęconych partycypacji młodzieży.
Autorzy zgłoszonych do konkursu prac, niezależnie od tego, czy zostaną one nagrodzone otrzymają certyfikaty udziału w konkursie (wystawione przez Katedrę UNESCO im. Janusza Korczaka, działającą w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie).
UWAGA!
Prace w języku angielskim mogą zostać dodatkowo wyróżnione zaproszeniem do udziału w partycypacyjnych badaniach naukowych.
Ogłoszenie nazwisk zwycięzców odbędzie się w styczniu 2021, nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali lub przesłane pocztą (na życzenie laureata).
Źródło: www.facebook.com/groups/