Foto: www.google.com

 

Dziś (16 listopada) na „Portalu Samorządowym” zamieszczono komunikat:

 

88 tysięcy podpisów pod petycją o odwołanie Przemysława Czarnka

 

Jutro w Sejmie, Senacie i kancelarii Premiera złożona zostanie petycja o odwołanie Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. 88 tys. podpisów w tej sprawie zebrała inicjatywa „STOP deMENtażowi edukacji”.

 

Za inicjatywą stoją nauczyciele szkolni i akademiccy, pracownicy naukowi i studenci.

 

Jak piszą, jeszcze przed zaprzysiężeniem kandydatura Przemysława Czarnka budziła sprzeciw dużej części środowiska naukowego, ponieważ „polityk ten wsławił się licznymi wypowiedziami o charakterze szowinistycznym, mizoginicznym oraz nienawistnym wobec osób nieheteronormatywnych„. Podczas sprawowania urzędu natomiast „dopuścił się otwartych gróźb pozbawienia środków finansowych tych uczelni, które umożliwiły pracownikom i studentom wzięcie udziału w ogólnopolskich protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego oraz prześladowania nauczycieli, którzy zaangażowali się w ten protest obywatelski„.

 

Zdaniem autorów inicjatywy Przemysław Czarnek łamie zasady równości obywatelskiej i działa w sprzeczności z misją edukacyjną resortu, którym zarządza.

 

Uczestnicy akcji zapowiadają, że jeśli ich protest zostanie zignorowany są gotowi przystąpić do kolejnych działań, ze strajkiem włącznie.

 

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 

 

Zobacz także: „Dziennik Łódzki” – „Strajk Kobiet pod Kuratorium Oświaty w Łodzi. Nie dla ministra Czarnka. Będzie petycja o zmianę nazwy al. Jana Pawła II w Łodzi!” – TUTAJ

 Zostaw odpowiedź