Foto: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

Minister Przemysław Czarnek wręcza posłowi PiS Tomaszowi Rzymkowskiemu akt powołania na stanowisko Sekretarza Stanu w MEiN oraz Pełnomocnika Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.

 

 

22.01.2021 na oficjalnej stronie MEiN zamieszczono informację, zatytułowaną „Powołanie Pełnomocnika Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego”. Oto jej najważniejszy fragment:

 

Dziś, 22 stycznia Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wręczył Tomaszowi Rzymkowskiemu powołanie na Sekretarza Stanu w MEiN oraz Pełnomocnika Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.

 

Tomasz Rzymkowski będzie odpowiadał w ministerstwie m.in za kwestie dotyczące nadzoru pedagogicznego, kształcenia ogólnego oraz współpracy z kuratorami oświaty.

 

Tomasz Rzymkowski urodził się 1986 roku w Kutnie. W 2010 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W 2018 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy „Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej w świetle przepisów ustawy konstytucyjnej z dnia 23 kwietnia 1935 roku na tle modeli ustrojowych innych państw”. […]

 

Pracował jako urzędnik samorządowy w Lublinie. Kierował Akademickim Klubem Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum” i współpracował ze stowarzyszeniem KoLiber. Jest autorem artykułów o tematyce prawnej i historycznej.

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

 

 

Zobacz także:

 

Gazeta Wyborcza” – Czarnek wciągnął swego studenta do resortu. Rzymkowski wiceministrem edukacji

 

 

Źródło: www.wyborcza.pl

 

 

Rzeczpospolita” – Tomasz Rzymkowski, nowy wiceszef MEN: Otoczenie Bidena to marksiści

 

[…] Pytany w Radiu Maryja o swoje zadania w resorcie, Rzymkowski stwierdził, że „jest to przede wszystkim kwestia zmian dotyczących wzmocnienia pozycji kuratoriów oświaty i nadzoru pedagogicznego nad polską oświatą”. –Są to również kwestie związane z programami nauczania, z podwyższeniem prestiżu polskiego szkolnictwa ogólnego, szkolnictwa wyższego, a także zawodu nauczyciela i nauczyciela akademickiego – dodał.[…]

 

Źródło: www.rp.pl

 

 

 

WPROST” – Do Sejmu wprowadził go Kukiz. Teraz został wiceministrem rządu PiS

 

[…] Tomasz Rzymkowski to poseł, który do krajowej polityki wszedł dzięki Pawłowi Kukizowi. Startując z list ruchu Kukiz’15 w roku 2015 dostał się do Sejmu z okręgu sieradzkiego. Zaledwie rok wcześniej bez powodzenia startował na radnego Kutna z poparciem Ruchu Narodowego. Rzymkowski nie dochował jednak wierności Kukizowi i w 2019 roku, po nieudanej próbie dostania się do Parlamentu Europejskiego, przeszedł do klubu parlamentarnego PiS. W tym samym roku uzyskał reelekcję już z listy tej partii. W trakcie pierwszej kadencji zasłynął jako jeden z członków komisji śledczej ds. Amber Gold. […]

 

Źródło: www.wprost.pl

 

 

 

Na stronie „Radia Łódź” – Lewica krytycznie o Tomaszu Rzymkowskim:

 

Lewica – Wiosna Biedronia krytykuje nominację posła PiS z regionu łódzkiego Tomasza Rzymkowskiego na wiceministra edukacji i nauki.

 

Jak podkreślali działacze partii, w tym posłanka Anita Sowińska informacja o nowej funkcji Tomasza Rzymkowskiego ich zaskoczyła i zasmuciła. – Tej funkcji nie powinna piastować osoba, która znieważa ludzi, a także może przyczynić się do tego, że Polska będzie źle postrzegana na arenie międzynarodowej. Poseł Rzymkowski reprezentuje poglądy homofobiczne i ksenofobiczne. W 2019 roku podczas strajków nauczycieli powiedział, że nauczyciele mało zarabiają, bo mało pracują – mówili politycy Lewicy. [,..]

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 Zostaw odpowiedź