Dzięki „Gazecie Wyborczej ŁÓDŹ” dowiedzieliśmy się że „Dzieci ze szkoły w Łodzi uczą się, że hejt to też przemoc”. Oto fragmenty tej informacji:

 

[…] Do tegorocznej edycji „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” zgłosiło się łącznie ponad 240 placówek i instytucji z całej Polski. Z Łodzi są to m.in. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Szkoła Podstawowa nr 65, SP nr 120, SP nr 34 czy Przedszkole Miejskie nr 234. W SP nr 34 akcja prowadzona jest po raz kolejny.

 

Bardzo się cieszę z tego powodu, ponieważ uważam, że dzieci i młodzież, które zostaną zapoznane z tematem przemocy, będą przede wszystkim wiedziały, czym ona jest, jak na nią reagować i jak nieść pomoc osobom, które jej doświadczają – mówi Marta Szymczyk, pedagog z SP nr 34 w Łodzi.Akcja zakłada m.in. uświadomienie dzieciom, że przemoc to nie tylko naruszanie fizycznych granic drugiego człowieka. To nie tylko bicie, kopanie, popychanie, ale też przemoc psychiczna, seksualna, ekonomiczna, cyberprzemoc. Rozmawiamy z naszymi uczniami i uczennicami również o tym, czym jest bullying. […]

 

W tym roku w szkole zorganizowano m.in. konkurs plastyczny, którego mottem są słowa Janusza Korczaka „Nie ma dzieci, są ludzie”. Ponadto dzieci i młodzież otrzymały pomarańczowe wstążki, które są jednocześnie symbolem Kampanii 19 dni.

 


Foto: www.facebook.com/sp34lodz/

 

Uczniowie i uczennice przygotowali też ulotki, w których podali m.in. numery telefonów zaufania, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W planach jest również akcja osiedlowa, podczas której młodzież będzie wypisywała kredą hasła związane z przeciwdziałaniem przemocy, tak by dotrzeć z przekazem do lokalnej społeczności.

 

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl/lodz/

 

 

Zobacz także na fanpage SP nr 34 w Łodzi  –  TUTAJTUTAJ  i  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź