Lepsza szkoła

Foto:www.google.pl/search?q=foto+wolne

 

 

Szkoły do reformy – jakie zmiany w oświacie proponują PO, PiS i inne partie” – to wszystko mówiący o treści tytuł artykułu Katarzyny Wójcik, jaki wczoraj pojawił się w „Rzeczpospolitej”. Oto jego początek:

 

PiS chce zlikwidować obowiązek szkolny sześciolatków i gimnazja, PO – sprawdzian szóstoklasistów. Partie są też za zmianami w Karcie nauczyciela.

 

Większość partii w programach poświęca dużo miejsca edukacji. Być może zmobilizowały ich tysiące rodziców walczących o to, by ich sześcioletnie dzieci nie musiały iść do pierwszej klasy.

 

 


Dalej można przeczytać o tym, że likwidacji gimnazjów chce nie tylko PiS, ale także Zjednoczona Lewica, że PO nie zamierza ich ruszać, ale planuje zniesienie obowiązkowego sprawdzianu szóstoklasisty (o czym już niedawno MEN informowało). Posłowie PiS są przeciwni temu pomysłowi, co w artykule dowodzi przytoczenie wypowiedzi Lecha Sprawka (poseł PiS, były wiceminister edukacji): „Sprawdzian to informacja o postępach w edukacji nie tylko dla ministerstwa, ale także dla kuratora oświaty, dyrektora szkoły i rodzica. Dlatego nie należy z niego rezygnować.

 

 

Cały artykuł TUTAJ

 

 

Źródło: www4.rp.pl

 

 

Po tej lekturze nie trzeba wsłuchiwać się w to, co kto z liderek i liderów na dzisiejszej debacie telewizyjnej będzie mówił, aby podjąć decyzję jak głosować w niedzielę! Z jedną uwagą: autorka artykułu skupiła sie na głównych tematach dyskusji, nie prezentując tak naprawdę poglądów wszystkich partii. Przykład: zabrakło informacji o tym, jakie zamiary w tym obszarze ma nowoczesna.pl albo partia Razem !Zostaw odpowiedź