Foto:www.nauka.trojmiasto.pl

 

Nie wszyscy uczniowie mają takie warunki…

 

 

Dzisiaj „Gazeta Wyborcza” zamieściła obszerny materiał autorstwa Karoliny Słowik, będący informacją o wynikach sondażu, przeprowadzonego na zlecenie „Gazety Wyborczej”, przy współpracy z Uniwersytetem SWPS, w ramach którego zapytano ponad 600 rodziców i prawie 350 nauczycieli z całego kraju o to jak wyglądają zdalne lekcje w Polsce.

 

Artykuł ten w wersji drukowanej ma tytuł „Wielka próba online”, zaś na portalu GW – „Zdalne lekcje. 73 proc. nauczycieli prowadzi je przez maila, w domach brakuje sprzętu.”. Mamy nadzieję, że prawnicy koncernu Agora S.A nie pozwą nas za złamanie praw autorskich, jeśli zamieścimy poniżej kilka fragmentów tego tekstu i diagramy, obrazujące wyniki sondażu. Czynimy to jako podmiot działający pro publico bono, nie czerpiąc z tego żadnych, nie tylko materialnych, korzyści:

 

[…] Jak wyglądają zdalne lekcje w Polsce? Zapytaliśmy o to ponad 600 rodziców i prawie 350 nauczycieli z całego kraju. Co odpowiedzieli? […] – aż 28 proc. rodziców nie ma warunków lokalowych do nauki zdalnej. 21 proc. nie ma dostępu do szybkiego internetu, a 26 proc. do niezbędnego oprogramowania, w 31 proc. domów nie ma wystarczającej liczby komputerów. 16 proc. rodziców przyznało, że ich dzieci nie umieją obsługiwać komputera na tyle, by móc uczestniczyć w zdalnych lekcjach.

 

[…] O to samo spytaliśmy nauczycieli. Aż 72 proc. z nich odpowiedziało, że uczniowie nie mają odpowiedniego sprzętu, programów, infrastruktury do e-lekcji. Według 70 proc. nauczycieli uczniowie nie mają odpowiednich warunków w domu – bo mają za mało pomieszczeń, a rodzeństwo hałasuje. Według 65 proc. rodzice nie mają czasu pomóc dziecku w nauce. […]

 

 

 

 

W dalszej części artykułu można dowiedzieć się o wynikach sondażu, w informacjach pod tak zatytułowanymi akapitami:

 

                                                  > Zdalna nauka w 73 proc. przez maila

 

 

                                               > Za lekcje online MEN dostał jedynkę od nauczycieli

 

                                                                                       […]

 

 

                                                >E-learning kuleje, przełóżmy więc egzaminy!

 

 

 

Cały artykuł „Zdalne lekcje. 73 proc. nauczycieli prowadzi je przez maila, w domach brakuje sprzętu” – TUTAJ.

 

 

 

Źródło:www.wyborcza.pl



Zostaw odpowiedź