Wczoraj i dzisiaj (30. czerwca i 1. Lipca), w Bibliotece Narodowej w  Warszawie, pod hasłem „Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?” odbyły się INSPIR@CJE 2016. To zaplanowane niezwykle pracowicie,  ważne dla środowisk twórczych, aktywnych nauczycieli  polskich szkół i placówek wspierających edukację spotkanie  zorganizowali, nie po raz pierwszy: redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o., przy współpracy z nauczycielami społeczności Superbelfrzy RP.

 

Inspiracje 1

Foto: www.facebook.com/edunews/

 

 

Oto co o tym spotkaniu można przeczytać na portalu głównego organizatora – EDUNEWS.PL :

 

Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do edukacji szkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, dzielenie się pomysłami, metodami pracy, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się raczej unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczną szkoły, zapraszając do wypowiedzi przede wszystkim praktyków – aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce.

 

INSPIR@CJE nie są konferencją naukową, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, którzy w swojej codziennej pracy nie tylko myślą, jak poprawiać edukację w Polsce, ale to faktycznie czynią.

 

 

Na fanpege’u EDUINSPIRACJI znaleźliśmy takie informacje:

 

Eduinspiracje 2016 cUczestnicy

Foto: www.facebook.com/edunews/

 Uczestnicy tegorocznej konferencji – wspólne zdjęcie na zakończenie pierwszego dnia.

 

Jedna z najważniejszych konferencji środowisk nauczycielskich w Polsce. Dwa dni olbrzymiej dawki emocji, inspiracji, energii i relacji – prosto od nauczycieli do nauczycieli. Ponad 300 niesamowitych nauczycieli w jednym miejscu. Must be! Miejsc dostępnych, pewnie o 300 za mało. […]

 

 

Oto „łódzkie akcenty tego spotkania”, czyli „nasi” na estradzie:

 

Pyżalski Inspiracje

 

Łodzianin dr hab. Jacek Pyżalski, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trakcie wykładu „Jak wykorzystać potencjał komunikacji przez internet, aby lepiej wychowywać?”

 

 

Grzegory a kostkami

 

Anna Grzegory  – dyrektor poradni Logofigle, razem z Moniką Walkowiak, w trakcie wspólnego wystąpienia, zatytułowanego  „Matematyka z kośćmi – zagrajmy, aby się uczyć”

 

 

Oto plik wideo z tym wystąpieniem  –  TUTAJ

 

 

Relacje z pozostałych wystąpień będą ukazywały się na stronie  Edunews.pl  w okresie wakacji.

 

 

Korzystając z materiałów tekstowych i zdjęć

zamieszczonych na www.edunews.pl i www.facebook.com/events/

opracował Włodzisław Kuzitowicz



Zostaw odpowiedź