Dziś (19 października 2021r) na stronie „Głosu Nauczycielskiego” zamieszczono tekst „Rok z Czarnkiem. Według nauczycieli szef MEiN zasłużył na czerwoną kartkę”. Oto jego fragmenty:
We wtorek 19 października br. mija rok, odkąd Przemysław Czarnek został ministrem edukacji i nauki. Symbolem jego rządów w MEiN i jego podejścia do edukacji stały się projekty lex Czarnek (zwiększenie politycznej kontroli nad szkołami) oraz radykalnych zmian w karcie Nauczyciela (zwiększenie pensum, nowe karcianki, cięcia w dodatkach w zfśs i urlopach) […]
„Błędów nie widzę żadnych. Nie ma punktów, które nie byłyby zrealizowane lub w trakcie realizacji. Porażek też nie widzę” — tak sam Czarnek ocenił swój pierwszy rok urzędowania na stanowisku ministra edukacji nauki. – Wszystkie punkty, które zostały założone tuż przed objęciem urzędu i uzgodnione z panem premierem Mateuszem Morawieckim oraz z kierownictwem naszego ugrupowania, są zrealizowane – chwali się Czarnek.
Zdecydowana większość Polaków nie zgadza się z samochwalstwem ministra. Pracę ministra Czarnka dwa razy więcej osób ocenia źle (57 proc.) niż dobrze (30 proc.). Jeszcze gorzej wypadła ocena edukacji, którą forsuje PiS – wynika z niedawnego sondażu Ipsos dla Oko.Press.[…]
Źródło: www.glos.pl
x x x
Źróło: www.rp.pl/edukacja/
Już ponad miesiąc temu, 5 września 2021, portal FORSAL zamieścił informacje o wynikach sondzarzu SW Research dla „Rzeczpospolitej”, zatytułowaną „Większość Polaków uważa, że reformy ministra Czarnka zmieniają szkołę na gorsze”. Oto jej fragmenty:
57 proc. uczestników sondażu SW Research dla rp.pl uważa, że reformy ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze. Przeciwnego zdania jest 13,2 proc. […]
„57 proc. respondentów uznało, że zmienia się ona na gorsze. Zdaniem 13,2 proc. ankietowanych minister Czarnek zmienia szkołę na lepsze. 16,6 proc. badanych uważa, że Czarnek nie zmienia szkoły ani na lepsze, ani na gorsze. 13,2 proc. nie ma zdania w tej sprawie” – informuje rp.pl w komunikacie z badań.
Z sondażu wynika, że w sukces reform Czarnka nieco częściej wątpią kobiety (59 proc.) niż mężczyźni (55 proc.). Negatywny wpływ działań podjętych przez szefa MEiN przewidują 2 na 3 osoby do 24. roku życia (65,7 proc.) i nieco mniejszy odsetek respondentów z wykształceniem wyższym (63 proc.).
Źródło: www.forsal.pl
,