Oto informacja z portalu ONET: „Tęczowy piątek” w szkołach. W wielu miastach nie przyłączono się do akcji”. Poniżej zamieściliśmy fragmenty tego materiału:
.
[…] Informacje o tym, w jakich placówkach organizowano „Tęczowy piątek”, można znaleźć m.in. na Twitterze. Akcja odbyła się np. w Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
Źródlo: www.twitter.com/GrupaStonewall?
Wydarzenia związane z akcją odbywały się też w mniejszych miejscowościach. „Jestem dumny z mojego liceum w Lubaniu, że nie boi się stać za uczniami, którzy chcą głośno mówić, że tolerancja jest tak ważna i potrzebna. W mniejszych miejscowościach trzeba mieć odwagę, żeby robić takie akcje” – pisał o swojej dawnej szkole reporter RMF FM Patryk Michalski.
Z kolei uczniowie I LO w Toruniu nie dostali zgody na organizację „Tęczowego piątku”. Młodzież obeszła jednak zakaz i urządziła go przed budynkiem szkoły – podawała „Gazeta Wyborcza”.
[…] Akcja w wielu miastach oficjalnie nie doszła jednak do skutku. – W Gdańsku żadna ze szkół nie włączyła się w akcję „Tęczowy Piątek” – mówił Onetowi gdański wiceprezydent Piotr Kowalczuk. […] W Trójmieście przeciwko akcji „Tęczowy Piątek” głośno protestował Odpowiedzialny Gdańsk, organizacja znana m.in. ze swojego sprzeciwu przeciwko modelowi ds. równego traktowania. […]
Odmienne zdanie miał Jacek Jasionek z Tolerado. – Nie jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nadal może wierzyć w to, że homoseksualizm wymaga promocji, by mógł istnieć – komentował dla Onetu Jasionek […].
Tak jak i w Gdańsku, tak i w Sopocie żadna ze szkół nie włączyła się w akcję „Tęczowy Piątek”. […] Podobnie było w Szczecinie, gdzie nie było informacji o tym, by jakakolwiek ze szkół zdecydowała się kompleksowo przyłączyć do organizacji Tęczowego Piątku. – Nie oznacza to jednak, że tak nie jest. Szkoły boją się informować o takich działaniach przed lub w trakcie. Myślę, że bardziej post factum pojawi się taka informacja – mówiła w rozmowie z Onetem Monika Tichy ze Stowarzyszenia Lambda Szczecin. […]
„Katowice są miastem, w którym każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów z poszanowaniem obowiązującego prawa. W naszym mieście odbywają się zgromadzenia i marsze różnych grup, które przedstawiają swoje poglądy, np. Marsz dla Klimatu, Marsz Równości, Marsz dla życia i rodziny. Natomiast należy zaznaczyć, że szkoła nie powinna być miejscem propagowania jakichkolwiek poglądów” – wskazywał w komunikacie przesłanym do Onetu katowicki magistrat. Urzędnicy dodali, że nie mają informacji na temat organizowanych w poszczególnych szkołach tzw. „Tęczowych piątków”. […]
Cały artykuł „Tęczowy piątek” w szkołach. W wielu miastach nie przyłączono się do akcji” – TUTAJ
Źródło: www.lodz.onet.pl