Foto: www.facebook.com
Anna Maria Wesołowska podczas konferencji „Przemoc rówieśnicza w zglobalizowanym świecie”
Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Przemoc rówieśnicza w zglobalizowanym świecie„ z udziałem Sędzi Anny Marii Wesołowskiej odbyła się dzisiaj (16 listopada 2021 r.) w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
Program konferencji – TUTAJ
Informację o tym wydarzeniu podało Radio Łódź:
Anna Maria Wesołowska: sposobem na zapobieganie przemocy rówieśniczej jest edukacja
Globalizacja świata sprawiła, że przemoc rówieśnicza w dużej mierze zmieniła swoją formę i przeniosła się do Internetu – to część wniosków, do jakich doszli uczestniczy konferencji zorganizowanej w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
Wyzwiska w Internecie i rzucone bez przemyślenia słowa odbijają się na psychice młodego człowieka i czasem dochodzi przez to do bardzo przykrych sytuacji. – Byłam na pogrzebie dziewczynki, która wskutek otaczających ją problemów, powiesiła się. Jej rodzice się rozwodzili, a chłopak powiedział coś przykrego. Napisała w Internecie, że świat jest głupi. Koledzy poradzili jej, że skoro życie jest takie złe, niech się powiesi. Widziałam na pogrzebie oczy dzieciaków, które pytały, dlaczego daliście nam do ręki taką broń, a nie nauczyliście nas z niej korzystać – opowiada Anna Maria Wesołowska, sędzia w stanie spoczynku, jeden z gości łódzkiej konferencji.
Zdaniem sędzi najlepszym sposobem na zapobieganie przemocy rówieśniczej jest edukacja. – Należy mówić o swoich problemach i marzeniach, ale i o tym, jaka grozi odpowiedzialność na przykład za izolowanie koleżanki w klasie. Co może nas spotkać za wyśmiewanie się z rodziców kolegi czy koleżanki, za nękanie, dręczenie, upokarzanie, naruszanie prywatności. Trzeba przede wszystkim uświadomić sobie, gdzie znajduje się granica między dobrem a złem, wygłupem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem – zaznacza Wesołowska.
Uczestnicy konferencji omówili również prawne aspekty przemocy rówieśniczej, jej uwarunkowanie i zależność od płci, czy istnienia mediów elektronicznych.
Źródło: www.radiolodz.pl/