Foto:www.google.com

 

Wczoraj na portalu Prawo.pl zamieszczona została informacja: „MEN z CKE chce w szkołach przeprowadzić próbne egzaminy”. Przytaczamy ją w całości – pogrubienia w tekście – redakcja OE:

 


Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chce pomóc szkołom, które co roku przeprowadzają próbne egzaminy, w sprawdzeniu swoich umiejętności – potwierdziła Anna Ostrowska, rzecznik MEN. We wtorek RMF na swojej stronie internetowej podało, że MEN i CKE chcą przeprowadzić próbne egzaminy: próbny egzamin ósmoklasisty ma się odbyć od 30 marca do 1 kwietnia, a próbna matura od 2 kwietnia do 8 kwietnia.

 


Czy egzaminy mają sens, gdy szkoły zamknięte

 

Do końca tygodnia poinformujemy o szczegółach dotyczących próbnych egzaminów. Ze względu na to, że szkoły będą zamknięte do świąt Wielkanocnych, przygotowujemy się do tego, by uczniowie mieli możliwość poćwiczenia i sprawdzenia się przed egzaminem kończącym szkołę podstawową – dodała. Podkreśliła, że nadal aktualne są ogłoszone wcześniej terminy egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnego. Egzamin ósmoklasisty ma być przeprowadzony w dniach 21-23 kwietnia, matury mają rozpocząć się 4 maja. Powstaje jednak pytanie, czy w obecnej sytuacji egzaminy powinny być w ogóle przeprowadzane.

 

Uczniowie nie chodzą do szkoły już od 12 marca, a premier Mateusz Morawiecki, ogłosił dziś, że do soboty 11 kwietnia będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Przygotowujemy się na różne scenariusze. Dla nas kluczowe są wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, a także to, jak rozwijać się będzie sytuacja epidemiczna w kraju – zaznaczyła Ostrowska.

 

 

Powtarzają sami, ściągają pliki ze strony CKE


Wsparciem dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych są zestawy zadań powtórkowych, publikowane codziennie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. – Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. W ubiegłym tygodniu każdego dnia zestawy powtórkowe pobierało ponad 175 tys. osób. To pokazuje, że uczniowie potrzebują sprawdzenia swoich sił i przećwiczenia materiału przed egzaminami. Stąd propozycja próbnych egzaminów – powiedziała Ostrowska.

 

 

Źródło: www.prawo.pl/oswiata/

 



Zostaw odpowiedź