Foto:www.dzienniklodzki.pl [Grzegorz Gałasiński]
Egzamin w Gimnazjum nr 34 na Widzewie-Wschodzie
To, że dziś rozpoczął się, rozłożony na trzy dni, egzamin gimnazjalny nie jest niespodzianką dla nikogo, kto zna kalendarz roku szkolnego. Uznaliśmy jednak, że na koniec tego dnia zamieścimy kilka podstawowych informacji o tym, niedługo już historycznym, wydarzeniu. Zaczniemy od przytoczenia fragmentów artykułu Macieja Kałacha z „Dziennika Łódzkiego”:
19 kwietnia rozpoczęły się testy gimnazjalne. Uczniowie z całej polski piszą testy z wosu, historii, a następnie języka polskiego. 20 kwietnia zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a dzień później z językową.
Jak poinformowała w środę przed południem Małgorzata Dudkiewicz-Świerzyńska, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, w naszym województwie nie ma informacji, aby w którejś ze szkół egzamin gimnazjalny rozpoczął się niezgodnie z harmonogramem. Jednak emocji od wczesnego ranka nie brakowało. Na skutek śnieżycy w Radomsku i w powiecie radomszczańskim część gimnazjów nie ma prądu. Jednak jest jasno – egzamin daje się przeprowadzić bez niego. […]
Cały artykuł „Egzamin gimnazjalny 2017 w Łodzi. Test z języka polskiego, WOS-u i historii” – TUTAJ
Źródło:www.dzienniklodzki.pl
Zainteresowanych wiadomościami o tym egzaminie w skali całego kraju odsyłamy na stronę MEN. Oto fragmenty informacji, zamieszczonej tam już wczoraj:
Ponad 349 000 uczniów z blisko 7 000 szkół w terminie 19-21 kwietnia br. przystąpi do egzaminu gimnazjalnego. Jutro gimnazjaliści zdawać będą egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.
W czwartek, 20 kwietnia uczniów czekać będzie egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologią, chemią, fizyką i geografią) oraz matematyki. Ostatniego dnia, w piątek przeprowadzony zostanie egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. […]
Dzięki wprowadzeniu e-oceniania egzaminatorzy mogą pracować w domach, w dogodnym dla siebie terminie, nie tracąc przy tym opieki merytorycznej sprawowanej przez przewodniczącego, z którym mogą konsultować sposób postępowania w przypadku nietypowych rozwiązań. E-ocenianie stwarza również lepsze możliwości monitorowania jakości pracy egzaminatorów.
Cały komunikat „Egzamin gimnazjalny 2017” – TUTAJ
Źródło: www.men.gov.pl
Zobacz także w TV TOYA – Jeden z ostatnich takich egzaminów