Foto: www.malopolska.pl
Uczestnicy panelu „Szkoła kompetencji 4.0 – czy i jak odrobiliśmy lekcję pandemii covid – 19” . Pierwszy od lewej – Krzysztof Głomb, moderator debaty, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, trzecia – Ewa Radanowicz, czwarta – Marta Malec-Lech, członkini Zarządu Województwa Małopolskiego, odpowiedzialna za edukację.
Wczoraj Ewa Radanowicz – znana nam dyrektorka Szkoły Podstawowej w Radowie Małym (wieś położona w środkowej części powiatu łobeskiego w województwie zachodniopomorskim) pochwaliła się na swoim fejsbukowym profilu, że uczestniczyła w panelu, który odbył się w ramach wydarzeń Forum Ekonomicznego 2020 – „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?” w Karpaczu. Oto co o tym wydarzeniu tam napisała:
[…] W panelu „Szkoła kompetencji 4.0 – czy i jak odrobiliśmy lekcję pandemii covid – 19” dyskutowalismy o tym czego nauczyliśmy podczas zdalnej edukacji oraz o tym jak może/powinna wyglądać edukacja przyszłości.
Nikt nie dyskutował o tym, że zmiana jest konieczna bo … bo ona już jest i się zadziała.
Dzisiaj rozpoczyna się czas doświadczania i eksperymentowania nowych rozwiązań. Jednak nie możemy i nie powinniśmy iść dalej nie porządkując najistotniejszych spraw! Paneliści byli zgodni co do tego, że wspólnota, postawy proinnowacyjne oraz ewolucyjne wdrażanie zmian należy rozpocząć od zaraz! […]
Źródło:www.facebook.com/ewa.radanowicz.1
Poszukując obszerniejszych informacji o tej debacie weszliśmy na stronę „firmową” tego Forum i tam, analizując jego program ustaliliśmy, że wśród licznych kategorii odbywanych tam paneli nie było zaplanowanego takiego panelu. Natomiast na stronie „Pulsu Biznesu”, w minutowej relacji o najciekawszych wydarzeniach tego forum znaleźliśmy taką notatkę:
Tak trafiliśmy na materiał „FE: Jak odrobiliśmy lekcję pandemii COVID-19”, zamieszczony na portalu „MAŁOPOLSKA”. Oto jego fragmenty:
10 września, w trzecim dniu Forum Ekonomicznego, w Małopolskiej Strefie Spotkań dyskutowano o problemach i wyzwaniach przed jakimi stanęła polska szkoła w związku z pandemią. W panelu „Szkoła kompetencji 4.0 – czy i jak odrobiliśmy lekcję pandemii COVID-19?” wzięła udział m.in. Marta Malec-Lech, odpowiedzialna w zarządzie województwa małopolskiego za edukację. […]
W dyskusji poświęconej edukacji uczestniczyli: Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, Zdzisław Nowakowski – dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, sekretarz Rady Informatyzacji przy MEN, Dariusz Milka – wiceprzewodniczący Rady ds. Cyfryzacji, Grzegorz Szuplewski – burmistrz Piastowa, Agnieszka Pilch – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hażlachu, ekspertka Małopolskiego Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE, Ewa Radanowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, członek Rady Programowej projektu „Szkoła dla Innowatora.” Moderatorem panelu był Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” […]
Podczas debaty dyskutowano o szkole przyszłości, zastanawiano się, jak będzie ona wyglądać w 2030 roku. Rozmawiano o wsparciu dzieci i młodzieży w procesie transformacji edukacji, o roli rodziców i nauczycieli i o tym, że musimy jak najszybciej zaplanować najbliższą przyszłość i przygotować się do zupełnie nowej rzeczywistości.
Cały materiał „FE: Jak odrobiliśmy lekcję pandemii COVID-19”, zamieszczony na portalu „MAŁOPOLSKA” – TUTAJ
Źródło: www.malopolska.pl
X X X
W pierwszej chwili zastanowiło nas, dlaczego akurat tam zamieszczono informację o panelu, odbywającym się na międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest Forum Ekonomiczne 2020 „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?, ale po przeczytaniu całej relacji wszystko się wyjaśniło: panel ten został zrealizowany w ramach kategorii „Małopolska Strefa Spotkań” [przypominamy, że przedtem wszystkie fora ekonomiczne odbywały się w Krynicy, a więc w Małopolsce], a główną bohaterką tej informacji była pani Marta Malec-Lech – członkini Zarządu Województwa Małopolskiego, odpowiedzialna za edukację. Tylko jak znalazła się w tym gronie Ewa Radanowicz – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Radowie Małym – wsi leżącej w środkowej części powiatu łobeskiego w województwie zachodniopomorskim? [Redakcja OE]