Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Grzegorz Wierzchowski spotkał się z uczennicami i uczniami Łódzkiej Szkoły Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra. Kurator pogratulował swoim gościom wyboru zawodowej ścieżki kształcenia i zachęcał do rozwijania wiedzy na różnych polach – do poznawania historii i literatury.

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

We wtorek uczniowie technikum odwiedzili kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Na spotkaniu w urzędzie byli także kierujący szkołą Joanna Miller-Stępień i Franciszek Miller, oraz wizytator KO Grażyna Źródlak.

 

 

Technikum Anagra skończy w tym roku 18 lat. Szkoła powstała i działa w Łodzi, ale ostatnio słychać o niej również poza granicami miasta. Uczniowie z łódzkich Bałut zdobyli medale na zorganizowanym w Gdańsku ogólnopolskim konkursie fryzjerskim Open Hair Cup oraz otrzymali tytuł najlepszej szkoły fryzjerskiej w Polsce na podsumowanym w Warszawie konkursie Young Talent Cup. Szkoła odniosła również sukcesy w ogólnopolskich konkursach projektowania mody i sztuki makijażu.[…]

 

Grzegorz Wierzchowski zaapelował do uczniów, by nie zaniedbywali w szkole przedmiotów ogólnokształcących. – Każdy, niezależnie od tego, jaki wykonuje zawód, powinien znać historię, czytać książki, mieć dobrą ogólną wiedzę o świecie i dzięki temu umieć rozmawiać z różnymi ludźmi na różne tematy. To fundament, bez którego trudno funkcjonować w dzisiejszym świecie – podsumował gospodarz spotkania.

 

 

Cały komunikat „Uczniowie łódzkiego technikum z wizytą w Kuratorium”    –    TUTAJ

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Komentarz redakcji

 

Zastanawia motywacja ŁKO, która stała za tak wyraźną promocją prywatnej szkoły zawodowej ANAGRA, prowadzonej przez „firmę rodzinną”, formalnie – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (kapitał 354 000,00 zł), której prezesem jest pani Grażyna Miller.

 

Zamieszczenie tej, ilustrowanej zdjęciami, informacji na oficjalnej stronie łódzkiego kuratorium na kilka dni przed planowanym na 29 stycznia Łódzkim Festiwalem Zawodów Technicznych, współorganizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (placówka samorządu łódzkiego) i Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną rodzi pytania o intencje, jakie kierowały „głową” wojewódzkiego nadzoru pedagogicznego.

 

Przypominamy, że w Łodzi od wielu, wielu lat działają zespoły szkół, prowadzone przez Miasto Łódź: Zespół Szkół Rzemiosła, kształcący w zawodzie „technik usług fryzjerskich”, oraz Zespół Szkół Przemysłu Mody, który realizuje kształcenie na poziomie technikum w zawodzie „Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych”, a aktualnie przygotowuje się do rekrutacji do klasy „Technik przemysłu mody – stylista mody” [WK]



Zostaw odpowiedź