Oto post z profilu Joanny Berdzik – b. prezes OSKKO (2002 – 2010), b. dyrektor ORE (2010 – 2012) b. wiceminister edukacji (2012 – 2015)

 

Na początku była telewizja edukacyjna. Potem pojawiła się krytyka telewizji edukacyjnej, a potem pojawiała się krytyka krytyki telewizji edukacyjnej.

 

Więc ja chciałabym skrytykować krytyków krytyków „telewizji edukacyjnej” Uważam, że krytyka się temu dziełu po prostu należy. Absolutnie!

 

Jak zazwyczaj staram się bronić nauczycieli i szkoły w wielu sytuacjach (nic mnie bardziej nie wkurza niż krytyka działań nauczycieli w ramach „zdalnej szkoły”, gdzie postawiono przed wszystkimi nauczycielami zadanie nie do zrealizowania), tak tu nie ma słów na usprawiedliwienie.

 

Błędy merytoryczne, akademicki wykład w sytuacji, gdy np. jest to edukacja wczesnoszkolna matematyczna i uprasza się o pracę na konkretach, nieczytelność i niejednoznaczność wypowiedzi, i nuda, Panie, nuda.

 

Oczywiście dramatem jeszcze większym może być to, ze tak naprawdę uczymy w polskiej w szkole. Ale w to nie chcę wierzyć. Jeśli jednak tak jest, to tym bardziej nawołuję do krytyki.

 

A czy żal mi tych Pań?

 

Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało. Brak kompetencji jest do naprawienia. Brak namysłu i refleksji „do kompletu” czyni mieszankę nie do zniesienia.


A czy mam pretensje do Twórców na wyższym szczeblu – takie sobie. Oni grają w inną grę. Im nie chodzi o edukację. Oni mnie mniej zajmują.

 

I uważam dodatkowo, że naszą siłą jest mówienie, że to jest złe, że tak nie wygląda edukacja w szkołach, że nauczyciele nie popełniają tak podstawowych błędów. Że prawdziwa szkoła jednak jest lepsza. Bo przeciez jest – prawda?

 

 

Źródło:www.facebook.com/joanna.berdzik?

 

Foto: Włodzisław Kuzitowicz

 

Joanna Berdzik – 21 września 2015 roku, podczas spotkania z uczestnikami X Kongresu OSKKO we Wrocławiu,

na 28 dni przed – wygranymi przez PiS – wyborami do Sejmu.

 

 

 

Joanna Berdzikpolska nauczycielka, menedżerka oświaty. Pracowała jako nauczycielka nauczania początkowego w szkole podstawowej w Bolesławcu, w 1997 została dyrektorką szkoły podstawowej w Kraśniku Dolnym. Od 2007 kierowała studiami podyplomowymi prowadzonymi przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współtworzyła Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, którego w latach 2002 – 2010 była prezesem. W 2010 objęła stanowisko dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji. 17 stycznia 2012 zostala powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Pełniła tę funkcję do listopada 2015.



Zostaw odpowiedź