W poniedzi8ałek, 20 sierpnia, na stronie ŁKO zamieszczono komunikat o wszytkomówiącym tytule: „Jolanta Kuropatwa została wicekuratorem oświaty”. Oto fragmenty tej informacji; pogrubienia tekstu – redakcja OE:
Powołanie na stanowisko nowa wicekurator oświaty otrzymała w poniedziałek 20 sierpnia. Nominację podpisała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej na wniosek kuratora, przy akceptacji wojewody łódzkiego.[…]
Przed objęciem stanowiska wicekuratora Jolanta Kuropatwa pracowała jako wizytator w Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wcześniej przez wiele lat pełniła funkcję wicedyrektora i dyrektora Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej.
Jest nauczycielką dyplomowaną z 30-letnim stażem pracy. Z wykształcenia historyk, absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła studia podyplomowe w przedmiotach: wiedza o społeczeństwie, geografia, przedsiębiorczość, oraz podyplomowe studia liderów oświaty. Posiada także dyplom w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.
Zwolenniczka nowatorstwa pedagogicznego i jakościowego rozwoju szkoły, w której sukcesy osiągają wszystkie jej podmioty. Zdobyła liczne nagrody przyznawane dyrektorom i nauczycielom, w tym m.in. tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości w Polsce oraz Dyrektora z Pasją.
Źródło:www.kuratorium.lodz.pl
Poniżej publikujemy fragmenty archiwalnych materiałów, poszerzających wiedzę o dorobku zawodowym nowej Pani Wcekurator – w układzie chronologicznym:
2012-05-23
Jest nowy dyrektor szkoły w Topoli Królewskiej
Rozstrzygnięto konkurs na nowego dyrektora Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej. Od 1 września stanowisko i obowiązki szefa placówki przejmie Jolanta Kuropatwa. Chętnych nie było wielu. Wpłynęła tylko jedna kandydatura.
Więcej: www.leczyca.naszemiasto.pl
2016-05-24
Sukces uczniów z Topoli Królewskiej
Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej zwyciężyło w międzywojewódzkim Festiwalu Historycznym „Tradycja i Pamięć” Toruniu. Uczniowie tej szkoły w składzie: Dagmara Sobczak, Michał Stegliński, Krzysztof Trzeciak i Magdalena Borszyńska byli bezkonkurencyjni zostawiając za plecami ponad pięćdziesiąt szkół z Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego.
Więcej: www.leczyca.naszemiasto.pl
2016-11-24
Uczniowie z Topoli Królewskiej najlepsi po raz piąty!
4 listopada odbyła się XI Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. Narodowy Bank Polski nagrodził najbardziej aktywnych nauczycieli przedsiębiorczości i ich uczniów. Uroczysta Gala odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Zgromadziło się na niej blisko 140 nauczycieli, uczniów, dyrektorów szkół z całej Polski.[…]
Najważniejszym punktem programu Gali było przyznanie nagród w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Sukces młodych pasjonatów ekonomii z Topoli Królewskiej nie byłby możliwy bez zaangażowania p. Jolanty Kuropatwy i p. Agnieszki Wyrzykowskiej – inicjatorek tpowstania Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w Topoli Królewskiej. Uczniowie odchodzą, prezesi NBP się zmieniają (p. Jolancie Kuropatwie i p. Agnieszce Wyrzykowskiej nagrody wręczał już Sławomir Skrzypek i prof. Marek Belka), a najlepsze nauczycielki cały czas trzymają formę! ,,Uzależnione od przedsiębiorczości” założycielki SKP również zostały uhonorowane – p. Jolanta Kuropatwa i p. Agnieszka Wyrzykowska zdobyły tytuł Najlepszych Nauczycieli Przedsiębiorczości w kraju, również po raz piąty!
Więcej: www.leczyca.naszemiasto.pl
Warto także upowszechnić sukcesy Pani Jolanty Kuropatwy na jeszcze jednym polu aktywności, o którym w kuratoryjnej informacji nie napisano: Pełni Ona funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego IMPET, które na swej stronie tak informuje o jego misji:
Jesteśmy instytucją pozarządową powstałą z inicjatywy grupy społeczników, pragnących działać na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoje działania adresujemy przede wszystkim do mieszkańców gminy Łęczyca – mamy jednak nadzieję, że z naszej oferty zechce również skorzystać społeczność całego powiatu łęczyckiego.[…]
Więcej: www.stowarzyszenieimpet.pl
A oto konkretne efekty działalności tego stowrzyszenia, o których 12 lutego 2018 roku informowły lokalne media:
Okno na świat w kolorze Orange. W Łęczycy powstała wyjątkowa pracownia
W Łęczycy powstała jedyna w województwie łódzkim Pracownia Orange! Swoją siedzibę ma na parterze budynku przy ulicy Kościelnej 4. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonano w ubiegły piątek, 9 lutego. Pracownia powstała dzięki grantowi pozyskanemu od Fundacji Orange przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Impet”, które zostało założone przez grupę społeczników w lutym ubiegłego roku.
– Powstanie stowarzyszenia było odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży nie tylko z terenu gminy, ale całego powiatu łęczyckiego. Pragniemy dzielić się z naszymi podopiecznymi pasjami i hobby, aktywizować ich do działania, a poprzez realizację licznych projektów kształtować społeczeństwo obywatelskie – wyjaśniła wiceprezes Stowarzyszenia Jolanta Kuropatwa. […]
Więcej: www./ele24.net/wiadomosci-leczyca/
Komentarz redakcji:
Jak przystało na informator oświatowy o nazwie „Obserwatorium Edukacji” obiecujemy śledzić efekty pracy Pani Jolanty Kuropatwy na nowym stanowisku Łódzkiego Wicekuratora Oświty. Zakładamy, że dotrwa na tym stanowisku do końca kadencji aktualnej większości parlamentarnej!