Oto pierwsza część tekstu z „Portalu dla Edukacji”, zamieszczonego tam dzisiaj, który zawiera wartą odnotowania informację:

 

 

Szkoły branżowe do likwidacji? Ministerstwo Edukacji analizuje sytuację

 

[…]

 

>Posłanka KO Renata Rak pytała czy związku z tym, że tylko 4-6 proc. absolwentów szkół branżowych I stopnia decyduje się na kontynuację nauki w szkołach branżowych II stopnia zasadne jest dalsze ich istnienie.

 

>Szkoły branżowe II stopnia traktujemy jako stworzenie możliwości młodym ludziom kontynuowania nauki, zdobycia wykształcenia, zdania matury – powiedział Henryk Kiepura.

 

>- Klasy są organizowane tylko tam, gdzie jest zainteresowanie. Tam, gdzie nie ma zainteresowania klasy nie są tworzone i nie ma kosztów. Nie planujemy zmian, ale analizujemy sytuację – wyjaśnił.

 

Wiceminister Kiepura odpowiadał na pytania posłanek KO dotyczące szkolnictwa zawodowego. Renata Rak pytała, jakie działania planuje podjąć MEN w związku z tym, że tylko 4 do 6 proc. absolwentów szkół branżowych I stopnia decyduje się na kontynuację nauki w szkołach branżowych II stopnia, oraz czy zasadne jest dalsze istnienie szkół branżowych II stopnia.

 

Zaznaczył, że szkoły branżowe II stopnia „traktujemy jako stworzenie możliwości młodym ludziom kontynuowania nauki, zdobycia wykształcenia, zdania matury„. Poinformował, że klasy są organizowane tylko tam, gdzie jest zainteresowanie nimi. „Tam, gdzie nie ma zainteresowania klasy nie są tworzone i nie ma związku z tym kosztów” – wskazał.

 

Nie planujemy na tę chwilę zmian, ale analizujemy sytuację” – powiedział Kiepura. Dodał, że takie jest też stanowisko powołanej przy MEN Rady Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego. […]

 

 

 

Cały tekst „Szkoły branżowe do likwidacji? Ministerstwo Edukacji analizuje sytuację”  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/

 



Zostaw odpowiedź