Jak informują liczne media, do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki wpłynął apel, skierowany przez prezydentów miast nadmorskich, o wydłużenie wakacji, lub zastosowanie, na wzór ferii zimowych, ich ruchomych terminów. Informację o tym przekazała dziennikarzom w miniony poniedziałek rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sopocie Magdalena Jachim. Oto więcej o tym apelu i argumentach, jakie na poparcie swego pomysłu zamieścili tam jego autorzy:

 

Prezydenci nadmorskich miast wysłali do minister edukacji narodowej Joanny Kluzik Rostkowskiej oraz ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata apel o wydłużenie wakacji lub zastosowanie ruchomego terminu. Pod apelem podpisali się włodarze Sopotu i Kołobrzegu, którzy zrobili to w imieniu miejscowości zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Apel popiera również Świnoujście.

 


Cała publikacja pt. „Wakacje jak ferie?” – TUTAJ

 

Źródło: www.scie24.pl/turystyka/

 

 

Dziś portal oswiata.abc.com.pl zamieścił informację z odpowiedzią na ten pomysł, jaki w imieniu MEN udzieliła jego Rzecznik Prasowy Joanna Dębek. Oto fragment tego artykułu:

 

Dębek poinformowała, że zastosowanie ruchomej daty wakacji letnich, a w założeniu dążenie do stałej zmiany tego terminu, może się łączyć z koniecznością wprowadzenia zmian w ustawie o systemie oświaty, ponieważ jeden z jej zapisów stanowi, że rok szkolny we wszystkich szkołach i placówkach rozpoczyna się 1 września każdego roku, a kończy 31 sierpnia roku następnego. „Z pewnością zmiana ta nie zostanie wprowadzona w nadchodzącym roku szkolnym i w nadchodzące wakacje, gdyż ich kalendarz jest już ustalony” – podkreśliła

 

Pełna treść artykułu „MEN: wydłużenie wakacji przyniesie więcej szkody niż pożytku” –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl



Zostaw odpowiedź