Na stronie „Radia Łódź” znaleźliśmy tekst informujący o podcaście, będącym zapisem audycji „To jest temat, Szkoła przyjazna dla autyzmu”. Oto ów tekst oraz link do źródła, gdzie możecie wysłuchać owego podcastu (44 minuty):

 

 

 

16 września 2024 roku wystartowała kampania społeczna „Szkoła przyjazna dla autyzmu. Szkoła przyjazna dla neuroróżnorodności. Szkoła przyjazna dla każdego człowieka bez wyjątku”. Akcja społeczna zapoczątkowana przez Fundację Autism Team to przede wszystkim apel do wszystkich związanych ze szkolnictwem, aby wprowadzić pewne zmiany, które pomogą funkcjonować w tej przestrzeni szkolnej wszystkim neuroróżnorodnym uczniom i uczennicom.

 

W tym roku kampanii towarzyszy osiem postulatów dotyczących przyjaznej szkoły:

 

1.STOP głośnym dzwonkom w szkołach!

2.Psychologiczne BHP

3.Pokoje wyciszeń dostępne dla każdej osoby uczniowskiej

4.Dostosowanie edukacji do potrzeb każdej osoby uczniowskiej – komfort psychiczny najważniejszy

5.Lekcje Różnorodności w programach wychowawczo-profilaktycznych

6.Zastąpienie punktowej oceny zachowania oceną opisową

7.Rzecznik Praw Uczniowskich w każdym mieście i powiecie

8.EDUTEAM w każdej szkole: uczeń, nauczyciel, rodzic.

 

 

W jaki sposób powyższe zagadnienia wpływają na młodych ludzi w spektrum autyzmu? Rozmawialiśmy na ten temat z Anną Duniewicz, przedstawicielką inicjatyw Nasz rzecznik i Chcemy całego życia, Ewą Bartoszewicz z Klubu Świadomych Rodziców przy Fundacji Autism Team oraz młodymi samorzecznikami w spektrum autyzmu – Leną Sęk i Piotrem Bartoszewiczem. […]

 

W programie podejmujemy tematy ważne dla mieszkańców Łodzi i regionu. Te dotyczące spraw społecznych i obywatelskich, edukacji i jej problemów, kwestii uzależnień, chorób cywilizacyjnych dotykających zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W studiu pojawiają się eksperci, przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń i różnych organizacji. O godz. 12:10 “To jest temat” ma formę rozmów krótszych, ale od godz. 20 do 21 zapraszamy na drugą odsłonę cyklu “To jest temat”, gdzie jest to czas na pogłębione refleksje oraz dyskusję.

 

 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 



Zostaw odpowiedź