Zamieszczony 26 lipca tekst Komentarz redaktora Kuzitowicza do odpowiedzi dyr. Pawlickiego  zakończyłem takim zdaniem:

 

Mam nadzieję, że Pan Poseł nie będzie czynił tajemnicy z przebiegu tych obu spotkań i podzieli się z nami informacjami jakie konkretnie pytania skierował pod adresem kierownictwa wydziału, a przed wszystkim jakie uzyskał na nie odpowiedzi.

 

Dzisiaj mogę poinformować Czytelniczki i Czytelników OE, a za Waszym pośrednictwem mieszkańców Łodzi, którym nie jest obojętny sposób zarządzania łódzką oświatą, a w ostatnich miesiącach to co  dzieje się wokół procedury powołania dyrektora ŁCDNiKP, że nie zawiedliśmy się na „naszym” pośle.

 

 

W ostatnich dniach skontaktował się On ze mną i już jestem w posiadaniu informacji o dotychczasowym przebiegu Jego kontroli poselskiej w Wydziale Edukacji. Nie miejsce tu i nie czas na przekazanie wszystkich materiałów, które są już w moim posiadaniu – dziś udostępnię tylko kilka pytań i odpowiedzi – które to wszystkie parafowała wiceprezydentka Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Bo wszystkich pytań, które do dyr. Pawlickiego skierował Pan Poseł było 23!

 

 

Pytanie:

4. Czy była wykonana ocena pracy Pani Karoliny Południkiewicz z 10 miesięcy poprzedniego pełnienia obowiązków dyrektora? Czy UMŁ ocenia lub posiada regulamin oceny pracy dyrektorów – managerów?

 

Odpowiedź:

Ad. 4. Pani Karolina Południkiewicz oceniona została zgodnie z procedurami obowiązującymi w Urzędzie Miasta Łodzi. Procedura przeprowadzania okresowych ocen wprowadzona została zarządzeniem Nr 6080/VI/14 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 7 kwietnia 2014 r. w sprawie wprowadzenia Procedury przeprowadzenia okresowych ocen kierowników miejskich jednostek organizacyjnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

 

Pytanie:

5. Czy wcześniejsza współpraca z Panią Karoliną Południkiewicz przebiegała w sposób prawidłowy?

 

Odpowiedź:

Ad. 5 Dotychczasowa współpraca z Panią Karoliną Południkiewicz przebiegała w sposób prawidłowy.

Pytanie:

6. Czy Pani Karolina Południkiewicz posiadała pozytywne opinie swoich przełożonych i współpracowników podczas pierwszego pełnienia funkcji dyrektora ŁCDNiKP ?

 

Odpowiedź:

Ad. 6 Pani Karolina Południkiewicz posiadała i posiada pozytywne opinie Jej przełożonych. Wydział Edukacji w Departamencie Pracy, Edukacji i Kultury nie posiada żadnych negatywnych opinii, dotyczących Pani Karoliny Południkiewicz, pochodzących od Jej współpracowników.

 

x           x           x

 

Pytania:

10. Jakie osiągnięcia wykazała Pani Karolina Południkiewicz w ciągu 10 miejscy poprzedniego pełnienia obowiązków dyrektora ŁCDNiKP?

11. Czy Pani Karolina Południkiewicz wprowadziła jakieś zmiany w funkcjonowaniu placówki, które usprawniły jej funkcjonowanie? Jeśli tak to jakie i w jaki sposób usprawniły one funkcjonowanie?

 

Odpowiedzi:

Ad. 10 i Ad. 11 Osiągnięcia Pani Karoliny Południkiewicz oraz zmiany jakie wprowadziła w funkcjonowaniu Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi wymienione zostały poniżej:

1. Zorganizowanie trzech dużych konferencji (każda dla 150 uczestników) tj:

a. dwie wyjazdowe konferencje dla dyrektorów i wicedyrektorów łódzkich placówek, z czego jedna dotyczyła tematyki sztucznej inteligencji dla nauczycieli, dyrektorów z Łodzi i województwa;
b. organizacja eventu Senioralia w Orientarium dla 300 uczestników.

2. Zwiększenie liczby doradców metodycznych (we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi). Docelowo planowane jest zwiększenie liczby doradców metodycznych z 10 do 23.

3. Organizacja cyklicznych, moderowanych spotkań ze specjalistami dla dyrektorów tzw. Dyrektorska kawiarenka.

4. Współorganizowanie nowej formy targów edukacyjnych, odbywających się rejonowo, w siedmiu lokalizacjach, ze zwiększeniem dostępności dla uczniów i rodziców. Utworzenie strony i mediów społecznościowych Łódzkiej Bazy Edukacyjnej.

5. Rozpoczęcie współpracy z podmiotami w celu realizacji wspólnych działań, m.in.: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego (organizacja wspólnie dwóch konferencji), Instytut Goethego (współpraca w zakresie kształcenia nauczycieli i upowszechniania języka niemieckiego), UNS (realizacja projektów).

6. Organizacja szkoleń dla pracowników niepedagogicznych: intendentów, osób przygotowujących się do egzaminów SEP

7. Wdrożenie nowej funkcjonalności systemu do monitorowania pracy: przygotowanie tygodniowego planu pracy na następny tydzień (z możliwością weryfikacji miejsca pracy pracowników). Rozpoczęto przygotowanie do nowej formy upowszechniania informacji o ofercie placówki w roku szkolnym 2024/2025.

8. Współtworzenie z dyrektorami placówek oświatowych w Łodzi oferty szkoleniowej w nowym roku szkolnym: analiza potrzeb poprzez ankiety ewaluacyjne, moderowane spotkania, indywidualne spotkania.

9. Wydanie czasopisma w nowoczesnej formie (online) eduINSPIRACJE, przygotowanie i wysyłanie cyklicznie newslettera.

10. Przygotowanie nowej, czytelnej strony internetowej, z dostępną ofertą usług szkoleniowych. Nowa wizualizacja i logo Centrum. Przygotowanie materiałów promocyjnych.

11. Generalne wyremontowanie 2 pomieszczeń (dla nauczycieli i obsługi kadrowo-finansowej).

12. Racjonalizacja wydatków poprzez m.in. analizę umów w zakresie kosztów wypożyczenia sprzętu biurowego (zmiana dostawcy), zwiększenie przepustowości Internetu (negocjacje umowy).

13. Zakupiono nowe wyposażenie dla pracowników.

14. Przygotowanie zadań do realizacji w kolejnych latach: przygotowanie i wdrożenie programu LEADER (dla kandydatów na dyrektorów), utworzenie edukacyjnej Mediateki, punktu konsultacyjnego dla nauczycieli, program współpracy ze studentami […]

 

 

Udostępniłem akurat te pytania i odpowiedzi, gdyż uznałem je za pierwszoplanowe dla naświetlenia sytuacji i jej tła, w jakiej rozegrały się wydarzenia, których byliśmy (i nadal będziemy) świadkami w sprawie stanowiska dyrektora ŁCDNiKP. Jeśli będą do mnie docierały sygnały, że  Czytelniczki i Czytelnicy są zainteresowani odpowiedziami na pozostałe pytania kontroli poselskiej – będę je dalej, w odcinkach, publikował.

 

A teraz zwracam się z prośbą do osób, które znają codzienność pracy w ŁCDNiKP, a także do dyrekcji i gron nauczycielskich łódzkich szkół, którzy mają wiedzę zdobytą z osobistego uczestniczenia i obserwacji – aby podzielili się ze mną informacją – na ile zaprezentowane powyżej odpowiedzi Urzędu Miasta są rzetelne. Z swej strony wszystkich, którzy nie są gotowi uczynić tego w formule komentarza do tego tekstu, udostępnionego na moim fb profilu, proponuję nadesłanie swej pinii na adres mejolowy, podany na stronie „Obserwatorium Edukacji” pod zakładką „Kontakt”. GWARANTUJĘ dochowanie tajemnicy dziennikarskiej.

 

 

Włodzisław Kuzitowicz



Zostaw odpowiedź