Źródło: www.twitter.com/KLubnauer/
Oto jak przygotowała się pani kurator Nowak na kontrolę poselską w sprawie skarg na demoralizującą działalność, prowadzoną w szkołach przez niektóre organizacje pozarządowe.
Wczoraj (14 lutego 2022r.) „Portal Samorządowy” zamieścił tekst, zatytułowany „Cztery, pięć skarg na dzialanie organizacji w małopolskich szkołach”. Oto jego fragmenty:
[…] Parlamentarzyści 4 lutego wszczęli kontrolę w małopolskim kuratorium w związku z planowaną nowelizacją Prawa oświatowego – jeśli zmiany wejdą w życie, to kurator, a nie dyrekcja szkoły, będzie decydował o tym, jakie organizacje pozarządowe będą mogły prowadzić zajęcia w szkołach.
W poniedziałek po południu posłowie zorganizowali konferencję prasową, na której przedstawili wyniki kontroli. Wcześniej, tego samego dnia, na własną konferencję prasową zaprosiła dziennikarzy małopolska kurator oświaty Barbara Nowak – tematem spotkania było lex Czarnek. W poniedziałek odrębną kontrolę w małopolskim kuratorium rozpoczęli też posłowie Lewicy – także celem sprawdzenia, ile małopolska kurator otrzymała skarg od rodziców w związku z bezprawnym działaniem organizacji pozarządowych w szkołach. […]
„To małopolskie kuratorium było inspiracją do kontroli. Kurator Barbara Nowak w jednym z wywiadów powiedziała, że ok. 400 skarg zostało przesłanych od rodziców na działanie bezprawne organizacji pozarządowych w szkołach. Jak się okazało, wyczytała to w raporcie Ordo Iuris i fundacji Rodzice chronią dzieci. Nie przeprowadziła kontroli, nie sprawdziła, czy te dane są prawdziwe (…). Powiedziała, że wierzy Ordo Iuris” – mówiła Krystyna Szumilas.
Jak poinformowała, kontrola posłów wykazała, w ostatnich sześciu latach realnie cztery, pięć skarg wpłynęło do małopolskiego kuratorium w związku z działaniem organizacji pozarządowych w szkołach. […]
Małopolska kurator Barbara Nowak udostępniła parlamentarzystom dokumenty zawarte w licznych pudełkach. Dziennikarzom przekazała, że do kuratorium wpłynęło ok. 50 tys. głosów (e-maili, pocztą tradycyjną, telefonicznie) protestu przeciwko wchodzeniu do szkół osób i organizacji bez wcześniejszej zgody rodziców. 32 tys. spośród tych sygnałów to e-maile przysłane w latach 2019-2021. Większość z nich jest anonimowa i bez innych danych, które pozwoliłby zaliczyć je oficjalnie jako skargi.
Cały tekst „Cztery, pięć skarg na działanie organizacji w małopolskich szkołach” – TUTAJ
Źródło: www.portalsamorzadowy.pl