Foto:www.facebook.com/81sp.lodz/
To nie komputery sprawiają, że edukacja przestaje być anachroniczna
Po raz pierwszy informowaliśmy o tej inicjatywie 24 sierpnia. Dziś ponownie przypominamy o tej niezwykle potrzebnej w naszym regionie inicjatywie, jaką jest spotkanie założycielskie Łódzkiego Regionalnego Klubu Budzących się Szkół. Tym razem przekazujemy więcej konkretnych informacji:
Jeśli nie jesteś nauczycielem lub zainteresowanym taką zmianą rodzicem ucznia, lub jesteś, a z różnych względów nie możesz w tym spotkaniu uczestniczyć, albo sam się wybierasz – nie ważne: jeśli znasz dyrektora szkoły albo nauczyciela z łódzkiej szkoły lub regionu, o którym wiesz, że jest otwarty na inicjatywę odchodzenia od nauczania transmisyjnego na rzecz uczenia się w działaniu – powiadom go o tym:
Konferencja „Razem zmienimy edukację”
Łódzki Regionalny Klub Budzących się Szkół zaprasza w dniu 29 września 2018r. o godzinie 10.00, do budynku Zespołu Szkół Rzemiosła przy ul. Żubardzkiej 2 w Łodzi, na pierwszą inauguracyjną konferencję z cyklu „Razem zmienimy edukację”, która, mamy nadzieję, dostarczy nauczycielom i dyrektorom szkół wielu inspiracji.
W programie przewidziane są krótkie wystąpienia ekspertów edukacyjnych, a w drugiej części open space, czyli warsztaty do wyboru. Będą rozmowy, dyskusje i ustalenia dotyczące naszej działalności w najbliższym roku szkolnym.
Program konferencji „Razem Zmienimy Edukację”
10.00- 10.10 Otwarcie konferencji – dyrektorzy łódzkich budzących się szkół;
10.10 – 10.30 „Siła myślenia wizualnego” – Elżbieta Curyło, trener wizualizacji;
10.30 – 10.45 „Dlaczego potrzebna jest zmiana?” – Tomasz Bilicki, prezes Fundacji INNOPOLIS;
10.45 – 11.05 „Empatia – jak zmienić edukację zmieniając siebie”- Aleksandra Miegoń – trener Family-Lab Polska, psycholog kliniczny;
11.05 – 11.25 „Strategia planu daltońskiego – wyzwanie czy odpowiedź na potrzeby dzieci” – Ewa Morzyszek – Banaszczyk, dyrektor SP137 w Łodzi, trener, edukator, coach;
11.25 – 11.45 „Jak się robi najlepszą szkołę w świecie i jak zacząć zmianę?” – Izabela Gorczyca , Szkoła NO BELL w Konstancinie Jeziorna , założyciel Fundacji Ludzi Otwartej Wyobraźni -FLOW;
11.45 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 12.45 Seminaria Open Space – cz. 1
12.45.- 13.00 Przerwa kawowa
13.00- 13.45 Seminaria Open Space – cz.2
13.45 – 14.00 Przerwa kawowa
14.00 – 15.00 Zapowiedzi i podsumowania
a) Kalendarz wydarzeń na rok szkolny 2018/2019
b) Refleksje i oczekiwania
Tematy warsztatów w części II
(można uczestniczyć w dwu różnych)
1) Siła myślenia wizualnego – Elżbieta Curyło.
2) Przywództwo a empatia – Aleksandra Miegoń.
3) Wejdź ze mną w zmianę – Bożena Będzińska Wosik.
4) Plan daltoński w kontekście respektowania praw dziecka czyli pierwszy krok ku zmianie – Ewa Morzyszek – Banaszczyk.
5) Krąg, czyli jak budować księgę zasad? – Anna Pękała , Wolna Szkoła Demokratyczna Bullerbyn , wicedyrektor Fundacji Dzieci Mają Głos, Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych .
6) Dyskusja o dyskusji, czyli – cechy konstruktywnej debaty. – Aneta Jamiałkowska – Pabian, nauczyciel języka polskiego w ZSG w Łodzi.
7) Technologiczni i analogowi ulubieńcy moich uczniów – Jolanta Lesiak nauczyciel języka angielskiego w SP7.
8) Lekcja wywrócona, czyli trochę zamieszania na lekcjach przyrody – Małgorzata Papuga, nauczyciel przyrody w SP 7.
9) (NIE)nauczanie początkowe- ocenianie, organizacja sali, współpraca z rodzicami- Anna Bańkowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP81
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: lodzkiebss@gmail.com do 24 września br. Zgłoszenie winno zawierać imię i nazwisko uczestnika, nr szkoły/placówki oraz telefon kontaktowy.
Jeśli chcesz zmieniać edukację – jest nam z Tobą po drodze. Czekamy 29 września!
Grupa inicjatywna ŁRKBsS
Źródła:
www.facebook.com/bozena.bedzinskawosik
www.facebook.com/ewa.morzyszekbanaszczyk