beze2016

 

15 listopada, w  Europejskim Centrum Solidarności, odbyła się Międzynarodowa Konferencja „BeZee”, organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości „STARTER” i Miasto Gdańsk. Była ona dedykowana nauczycielom, młodzieży, trenerom i uczestnikom start-up’ów

 

 

malgorzata-jasnoch_ceo-startera

 

Przemawia Małgorzata Jasnoch – prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, szef Inkubatora STARTER

 

 

 

Nowoczesne spojrzenia na edukację zaproponowano 300 uczestników tego spotkania, którego program  wypełniło 12 prelekcji ułożonych w trzy bloki tematyczne.

 

 

W pierwszej części prelegenci podkreślali, że nauczyciel powinien poznać swych uczniów, którymi jest tzw. „Pokolenie Z”  (osoby urodzone po 1990 roku)i w swej ofercie wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

 

przemek-staron_edukator_prelegent

 

Pierwszy prelegent – Przemysław Staroń (psycholog i kulturoznawca, wykładowca SWPS) pokazał, jak tego dokonuje każdego dnia. Komunikuje się z uczniami poprzez media społecznościowe, w tym Snapchata, czyli aplikację do przesyłania zdjęć, niezwykle popularną wśród nastolatków.

 

Tylko nauczanie praktyczne ma sens, warto sięgać po narzędzia, którymi komunikujemy się na co dzień – przekonywał Przemysław Staroń, prezentując publiczności „filosnapy”, czyli zdjęcia inspirowane lekcjami filozofii, które uczniowie przesyłają mu poprzez Snapchata niemal 24 godziny na dobę.

 

 

Kolejny blok tematyczny był poświęcony konkretnym narzędziom, dzięki którym można zmieniać oblicze lekcji. Na scenie zaprezentowały się polskie startupy, które rozwijają platformy i aplikacje wspierające uczniów i nauczycieli. W tym gronie znalazły się firmy: Arbuzz, Brainly, Doji, Squla, Photon, Tablaboo. Dodatkowo w strefie wystawienniczej zaprezentowały się: Big Ant Farm i Nuadu.

 

 

W III bloku tematycznym konferencji goście poruszyli m.in. temat nauki przedsiębiorczości, a także ostatecznie formułowali odpowiedzi  na pytanie  „Jaka jest Generacja Z?”

 

 

Podsumowaniem konferencji była prelekcja Doroty Porażki (DORADCA Consultants Ltd) o Generacji Z. Dowodziła ona, że choć młodzi ludzie nie rozstają się z telefonem, dbają w większym stopniu o swoją anonimowość niż poprzednie pokolenie. Warte uwagi było także jej stwierdzenie, że największy wpływ na Generację Z nie wywołują rodzice, nauczyciele czy celebryci, ale przede wszystkim Youtuberzy.

 

 

Zdaniem organizatorów, duża frekwencja na Konferencji BeZee pokazuje, że w Polsce są nauczyciele z pasją, którzy chcą zmieniać swoje szkoły. Już za rok zapraszają do Gdańska na kolejną edycję tego wydarzenia.

 

 

Z pełną informacją Organizatorów o konferencji można zapoznać się  –  TUTAJ

 

 

Relację, na podstawie informacji i zdjęć

nadesłanych praz organizatora

zredagował Włodzisław Kuzitowicz



Zostaw odpowiedź