Kontynuując informację zamieszczoną 4 października:Od dziś do środy odbywa się XV Kongres Zarządzania Oświatą OSKKO– zapraszamy na ciąg dalszy wiadomości o Kongresie:

 

Nie mogąc uczestniczyć w XV Kongresie Zarządzania Oświatą, pragniemy choć w takiej formule zastąpić niemożliwą do zaprezentowania relację z tego wydarzenia. Zamieszczone poniżej zdjęcia zostały wybrane z bogatego ich zestawu, zamieszczonego wczoraj na fanpage OSKKO. Kryterium wyboru była możliwość zidentyfikowania jakie wydarzenie dokumentują. Naszym wkładem jest ich opisanie.

 

 

Kongres odbywał się w zakopiańskim Hotelu Marcure Kasprowy. Oto jego zdjęcie od strony południowej, z odbiciem widoków, które mieli jego uczestnicym mieszkający w pokojach z oknami po tej stronie.

 

 

 

W holu wejściowym na uczestników oczekiwały stoiska z książkami i wyposażeniem dydaktycznym.

 

 

 

W tym samym holu zamontowano ekran, na którym wyświetlano aktualny program Kongresu

 

 

 

Uroczystego otwarcia XV Kongresu Zarządzania Oświatą w poniedziałek o godz. 15-ej, w sali „Tatry” dokonali: Ewa Halska – prezes OSKKO i Marek Pleśniar – dyrektor biura OSKKO.

 

 

 

Tuż po inauguracji w tej samej sali swój wykład pt. STREFY NAPIĘĆ CZYLI O NEUROBIOLOGICZNYM PODŁOŻY PROBLEMÓW Z NASTOLATKAMI wygłosił dr Marek Kaczmarzyk – prof. UŚ.

 

 

 

 

DRUGI DZIEŃ KONGRESU

 

 

O godz. 10:50 w sali „Giewont” wystąpił Jacek Strzemieczny współzałożyciel i wieloletni prezes Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej, który mówił na temat „MYŚLENIE SERCEM W SZKOLE”. Zaprezentował on koncepcję prof. Michaela Fullana, promującą humanistyczne wartości zarządzania oświatą. Stało się to inspiracją do rozmowy z uczestnikami Kongresu rozmowy na ten temat. W trakcie spotkania można było otrzymać skrót tegorocznej publikacji Michaela Fullana.

 

 

 

Dr Marcin Bednarczyk- – doktor nauk społecznych, seksuolog – miał dwa wykłady. Pierwszy – jeszcze w poniedziałek rano nt. „LGBT i SZKOŁA – MITY I RZECZYWISTOŚĆ”, a drugi o godz. 15:35 pt. „PODEJMOWANIE PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ RYZYKOWNYCH ZACHOWAŃ SEKSUALNYCH ONLINE”. Mówił m.in. o zagrożeniach pornografii internetowej, cyberseksie czy uwodzeniu w sieci. Dawał także wskazówki jak podejmować realną ochronę dzieci przed tymi zagrożeniami, w tym przed przemocą seksualną.

 

 

 

O godz. 15:30 w sali „Tatry” odbyła się debata nt. „NASZE WARTOŚCI. O KONDYCJI SZKOŁY – NAUCZYCIELA, UCZNIA, RODZICA… „Jesteś tym, czego bronisz”.

 

 

W dyskusji, której moderatorem był Marek Pleśniar, uczestniczyli (od lewej): Wojciech Bonowicz, dr Marcin Bednarczyk, Justyna Suchecka , Izabela Leśniewska (do niedawna dyrektorka, obecnie nauczycielka wspomagająca w SP nr 23 w Radomiu), Jacek Strzemieczny, Jan Mela i Tomasz Zwoliński

 

 

 

 

O godzinie 15:30 w sali „Ornak” Tomasz Bilicki – prezes Zarządu Fundacji „INNOPOLIS”miał wykład „DEPRESJA, SAMOBÓJSTWO, KRYZYS – PERSPEKTYWA DZIECKA, SZKOŁY, RODZINY”.

 

Foto: www.facebook.com/bilicki.tomasz

 

Każdy uczestnik wykładu otrzymał arkusz umożliwiający diagnozowanie zagrożeniem potencjalną możliwością podjęcia przez ucznia/uczennicę próby samobójczej.

 

 

 

 

O godzinie 11:30, a po raz drugi o 17:30, Ewa Halska – prezeska OSKKO i doświadczona edukatorka, w obszernym wykładzie zatytułowanym „NAWIGACJA DYREKTORA NA NOWY ROK SZKOLNY” omówiła zmiany w prawie oświatowym.

 

 

x          x          x

 

 

Wczoraj po godzinie 11-ej najbardziej wytrwali uczestnicy Kongresu wypracowali STANOWISKO W SPRAWIE ISTOTNYCH PROBLEMÓW OŚWIATY. POSTULATY ZMIAN W EDUKACJI NOWYCH POKOLEŃ.

 

Około południa 6 października odbyło się podsumowanie i zakończono prace XV Kongresu Zarządzania Oświatą.

 

 

 

Na podstawie zdjęć z fanpage OSKKO

i harmonogramu XV Konresu Zarządzania Oświatą

opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź