Od dziś – 4 października, do środy – 6 października trwać będzie XV Kongres Zarządzania Oświatą – ponownie zorganizowany w Hotelu Kasprowy w Zakopanem przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Po tym, jak pandemia storpedowała zeszłoroczne plany Kongresu – już z innym programem – powtórnie w Zakopanem po raz piętnasty spotykają się członkowie i sympatycy OSKKO.

 

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem Kongresu, dla tych uczestników, którzy do Kasprowego przyjechali już wczoraj, przygotowano specjalny program:

 

Godz. 9:45 – 11:15 DROGA DO SUKCESU CZYLI SCHEMAT I DETERMINACJA W SZKOLE. Wykład. Marek Lecko, Akademia Umiejętności Foucault. W jaki sposób tworzymy rzeczywistość i w co chcemy wierzyć? Czy powinniśmy się cieszyć z sukcesów osiąganych z niewłaściwych przesłanek? Kreatywność. Jak radzić sobie z lękiem i oporem?

 

Godz. 9:45 – 11:15 LGBT i SZKOŁA – MITY I RZECZYWISTOŚĆ. Wykład. Dr Marcin Bednarczyk. Problematyka LGBT dotyczy każdej placówki. Mamy ok. 5% osób o innej orientacji. Wiadomości praktyczne, skupione wokół tego, w jaki sposób rozmawiać z takimi osobami, jak organizować w tym zakresie środowisko klasowe czy szkolne.

 

Godz. 9:45 – 11:15 JAK WYKORZYSTAĆ DOŚWIADCZENIA NA LEKCJACH PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH PRZY TWORZENIU JESZCZE BARDZIEJ
NOWOCZESNEJ, PRZYDATNEJ UCZNIOM SZKOŁY? Seminarium. Tomasz Sobiepan www.pasco.com.pl (2x sala 50). Uczestnicy wezmą udział w lekcji przyrody, bogato ilustrowanej doświadczeniami i przykładami dydaktycznymi. Jak zastosowanie czujników i komputerów przekłada się na podniesienie jakości nauczania.

 

Godz. 9:45 – 11:15 PRZYRODNICZE PLANSZE INTERAKTYWNE, METODY I MITY EDUKACYJNE. Warsztat Learnetic. Jakub Sypniewski, UAM. „Czy istnieje jedna najskuteczniejsza metoda uczenia, niezależna od cech uczniów? W trakcie warsztatu wraz z uczestnikami obalimy najpopularniejsze edukacyjne mity, a przy tym poznamy także nowy produkt firmy Learnetic – Interaktywne Plansze Przyrodnicze (IPP), czyli multimedialne zasoby w postaci plansz, zdjęć, ilustracji, filmów, modeli i map”.

 

Godz. 9:45 – 11:15 E-LEGITYMACJA SZKOLNA W PRAKTYCE. Jak wprowadzić e-legitymacje szkolne. Wykład Partnera kongresu – LOCA. Specjaliści omówią zagadnienia techniczne, zaprezentują centrum samodzielnego druku, omówią praktyczne aspekty wdrożenia.

 

Godz. 9:45 – 11:15 RESQL – ZAPOBIEGANIE PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ Wykład SWPS. dr Małgorzata Wójcik i dr Piotr Rycielski. 35 % uczniów jest ofiarami prześladowania rówieśniczego, 70 % z nich nie zgłasza nauczycielom tego problem. Dlaczego tak jest i jak to zmienić.

 

Godz. 9:45 – 11:15 LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – JAK WPROWADZIĆ NOWY WYMIAR EDUKACJI W SZKOLE Z RZĄDOWYM PROGRAMEM DOFINANSOWANIA Warsztat AKTIN Sp. z o.o. www.aktin.pl Arkadiusz Trzebiński – Prezes Zarządu Aktin, Sandra Pawlusińska – Specj. ds. sprzedaży Aktin. System Class VR, nowatorskie podejście do nauczania interdyscyplinarnego z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

 

 Godz. 9:45 – 11:15 COŚ DLA.. RADOŚCI. TAŃCE INTEGRACYJNE. Warsztaty. Piotr „Poki” Pokój. Trener Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. zapisy w recepcji kongresu

 

 

O godz. 15:00 odbyło się oficjalne otwarcie  XV Kongres Zarządzania Oświatą

 

x           x           x

 

W tym miejscu zamierzaliśmy zamieścić zdjęcia z uroczystego otwarcia Kongresu, pozyskane z fejsbukowej strony OSKKO. Niestety – z powodu globalnej awarii funkcjonowania Facebooka jest to dzisiaj niemożliwe.

 

Jeżeli do jutra awaria zostanie usunięta i odzyskamy możliwość skopiowania aktualnych zdjęć z XV Kongresu Zarządzania Oświatą – zamieścimy fotorelację z tego wydarzenia.

 

x           x           x

 

Dzisiaj możemy zaproponować jedynie harmonogram Kongresu TUTAJZostaw odpowiedź