Województwo łódzkie ma od wczoraj nowego kuratora oświaty. Został nim dr Grzegorz Wierzchowski, nauczyciel historii w gimnazjum w Zduńskiej Woli. O rozstrzygnięciach konkursu na to stanowisko informowaliśmy już w treści Felietonu nr 115, pt. „Konkurs na Łódzkiego Kuratora Oświaty – co z niego wynika”.

 

 

Oto fragment najnowszego artykułu z „Dziennika Łódzkiego”, zatytułowanego ”Grzegorz Wierzchowski został nowym kuratorem oświaty”:

 

 

Grzegorz Wierzchowski zastąpił na tym stanowisku Jana Kamińskiego, który w piątek został odwołany ze stanowiska. Nowy kurator wczoraj odebrał powołanie z rąk Zbigniewa Raua, wojewody łódzkiego. Pokonał osiem osób, które także wystartowały w konkursie. Konkurs wzbudził zresztą kontrowersje, okazało się bowiem, że pięć osób nie zostało dopuszczonych do drugiego etapu postępowania ze względów proceduralnych. Miało to związek z badaniami lekarskimi. Odwołania m.in. dwójki kandydatów, czyli byłego kuratora Jana Kamińskiego oraz Wiesławy Zewald, także byłej kurator oświaty w woj. łódzkim zostały jednak odrzucone.

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

O powołaniu dr Grzegorza Wierzchowskiego na Łódzkiego Kuratora Oświaty poinformowała także TV TOYA w dzisiejszych WYDARZENIACH: „Jest nowy kurator. Czy wybrany uczciwie?”   –   TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź