W Dniu Niepodległości, 11 listopada, w łódzkim Klubie Nauczyciela, już po raz 28. członkowie Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego obchodzili swoje święto. Z tej okazji zaproszono licznych gości, ale przede wszystkim grono zasłużonych w związkowej działalności nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, którzy zostali podczas tej uroczystości odznaczeni i wyróżnieni.

 

 

Imprezę, którą  prowadzili: Dorota Strzałkowska i Robert Szczepański, rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru OŁ ZNP i wspólne odśpiewanie – najpierw Hymnu Państwowego, a potem Hymnu ZNP *. Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Okręgi Łódzkiego ZNP Marek Ćwiek, który m.in. powiedział:

 

Właśnie dzisiaj mamy okazję docenić nasze związkowe i zawodowe sukcesy i osiągnięcia. Są one potwierdzeniem ciężkiej i odpowiedzialnej pracy członków ZNP na rzecz polskiej oświaty, a także poprawy warunków pracy i życia jej pracowników.

Serdecznie gratuluję tym koleżankom i kolegom, którzy za swoje zaangażowanie w kształcenie i wychowanie, za działalność społeczną i oświatową otrzymają za chwilę resortowe medale, związkowe odznaczenia oraz nagrody. 

 

[Pełna treść wystąpienia Prezesa Marka Ćwieka  –  TUTAJ]

 

 

Jako pierwsi – w dwu turach – zapraszani byli nauczyciele, którym przyznano Medal Komisji Edukacji Narodowej

 

Imienna lista odznaczonych  –  TUTAJ

 

Imienna lista odznaczonych  –  TUTAJ

 

 

Kolejnymi poproszonymi o wystąpienie były osoby, które odznaczone zostały Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

 

Imienna lista odznaczonych  –  TUTAJ

 

 

Uchwałą Zarządu Głównego ZNP odznakę za 50-letnią przynależność do ZNP przyznano pięciu osobom. Niestety, po odbiór wystąpiły tylko trzy z nich:

 

 

Na zdjęciu, od lewej: Marek Hendzelewski, Barbara Sieniuć i Zbigniew Szopka

Pełna lista odznaczonych  –  TUTAJ

 

 

 

Zarząd Okręgu Łódzkiego przyznaje także własne  wyróżnienia  – Statuetki „Przyjazna Dłoń”. Otrzymują je osoby  lub instytucjom  szczególnie zasłużone na rzecz rozwoju oświaty, podnoszenia rangi zawodu nauczycielskiego i pracowników oświaty oraz promocji i budowania dobrego wizerunku ZNP . W tym roku przyznano takie wyróżnienie trzem osobom  [Lista  TUTAJ ]

 

 

 

Pani Barbara Ulatowska i Pan dr Dariusz Szlawski ze statuetkami „Przyjazna Dłoń”

 

 

W tym roku w łódzkim ZNP obchodzona jest 70. rocznica powołania Okręgowej Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi. Z tej okazji wyróżnienia za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz Okręgowej Sekcji  Pracowników Administracji i Obsługi  ZNP  przyznano  15 osobom. Wręczano je także w dwu turach:

 

 

Imienna lista wyróżnionych  –  TUTAJ

 

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się kameralny koncert  rockowych ballad w wykonaniu Wiesława „Gumy” Rychlika.

 

Zakończeniem spotkania był, przygotowany przez organizatorów, poczęstunek.

 

 

*Nagranie Hymnu Związku Nauczycielstwa Polskiego:

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław Kuzitowicz

 

UWAGA:

Tekst wystąpienia Prezesa M. Ćwieka

oraz imienne wykazy odznaczonych i wyróżnionych

pozyskano dzięki uprzejmości biura ZOŁ ZNP

 Zostaw odpowiedź