W minioną sobotę, zgodnie z zaproszeniem, które zamieściliśmy 26 stycznia, w łódzkim „Gastronomiku” odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Kawiarenki Budzących się Polonistów”.

 

 

W spotkaniu uczestniczyły wyłącznie kobiety – nauczycielki z łódzkich szkół podstawowych (SP nr 11, 29, 35, 122, 137, oraz szkoły „MIKRON”) i średnich ( ZSP nr 3 i, oczywiście, ZSG), ale także z Sieradza (II LO) i z Piotrkowa Trybunalskiego (Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. J. Bosko). Uczestniczyły także panie prowadzące edukację domową.

 

 

Spotkanie prowadziła pani Aneta Jamiałkowska-Pabian (na zdjęciu stoi).

 

 

Oto jak syntetycznie opisała ona cel i przebieg tego spotkania – cytujemy fragmenty nadesłanego tekstu:

 

Spotkałyśmy się (same kobiety), by oplotkować nowinki dydaktyczne, podzielić się doświadczeniami w dziele odnowy systemu edukacji (sic), wesprzeć psychicznie i zaplanować wspólne działania.[…] Z tym większą przyjemnością uczestniczyłam w rozmowach na fachowe tematy, słuchałam opowieści o częstokroć niełatwych drogach zawodowych naszych gości, że towarzyszyła im życzliwość i zaskakujący jak na nasze czasy optymizm.

 

Spotkanie wspaniale dopełniła mini warsztatem swojego pomysłu Asia Krzemińska, znana skądinąd jako Zakręcony Belfer. […] By kontynuować zadzierzgiwanie więzi umówiłyśmy się na następne spotkanie, na którym chcemy zastanowić się, jak „oswoić” listę nowych lektur (na każdym poziomie edukacyjnym). Termin II KAWIARENKI METODYCZNEJ ustaliłyśmy na 6 kwietnia 2019 r. na godzinę 10.00. […]

 

Ze swej strony dodamy, że będzie to nadal spotkanie otwarte, a o jego terminie jeszcze przypomnimy.

 

 

Na podstawie informacji i zdjęć

nadesłanych przez panią Anetę Jamiałkowską-Pabian

zredagował Włodzisław KuzitowiczJedna odpowiedź to “Pierwsze spotkanie w polonistycznej kawiarence budzących się polonistów”

  1. Dziś odbyła się VII kawiarenka Metodyczna Budzących się Polonistów | Obserwatorium Edukacji napisał:    […] dobrą tradycje (zapoczątkowaną 4 lutego 2019 roku i kontynuowaną w latach następnych) informowania o spotkaniach w ramach „Kawiarenki Budzących […]

Zostaw odpowiedź