W czwartek, 26 marca, w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom i finalistom tegorocznych wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. Uczniom towarzyszyli ich nauczyciele nauczycie, a nagradzali kurator i wicewojewoda. Oto obszerne fragmenty informacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty:

 

Konkurs

Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

Niemieckiego zacząłem się uczyć już w przedszkolu, a kiedyś dzięki niemu znajdę dobrze płatną pracę – wybiega w przyszłość Eric Stein, uczeń VI klasy Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi. W tym roku Eric został laureatem konkursu z języka niemieckiego. W czwartek – wraz z pozostałymi laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych – odebrał dyplom i książkę „Cuda Polski”. […]

 

To zaszczyt i  mieć przed sobą aż tylu wspaniałych młodych ludzi, którzy chcą i lubią się uczyć – powiedział na powitanie Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński. Dodał, że ten rok jest szczególny. Pierwszy raz bowiem laureaci konkursów oprócz dyplomów i gratulacji dostają wyjątkową nagrodę – są zwolnieni z części sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej. – Życzę, by nauka nadal sprawiała wam radość, wtedy kolejne sukcesy przyjdą same – mówił kurator.

 

Gratulacje  i życzenia złożyli uczniom również wicewojewoda Jarosław Klimas, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Danuta Zakrzewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi Beata Jachimczak i dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Janusz Moos.

 

 

W sumie w czterech wojewódzkich konkursach przedmiotowych z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i z matematyki wzięło udział prawie 8,5 tys. uczniów szkół podstawowych. 42 z nich uzyskało tytuł laureata, a kolejnych 64 uczniów – tytuł finalisty.

 

Konkurs 1

Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

Uroczystość w III LO uświetnili uczniowie łódzkich szkół muzycznych – Zofia Janiak, Aniela Milana, Kacper Malinowski i Adam Nachajewski.

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź